OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii.
  2. Serdecznie dziękujemy chórzystom, którzy pod opieką p. Mateusza wiele czasu poświęcili na przygotowanie żłóbka. Dzisiaj po Mszach św. zbieramy ofiary do puszek na Fundusz Obrony Życia. Ofiary przeznaczone zostaną m.in na wsparcie Domów Samotnej Matki.
  3. We środę w ostatnim dniu roku o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. dziękczynną za kolejny rok połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. Pragniemy wspomnieć także wszystkich naszych Parafian zmarłych w tym roku, dlatego zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Każdej zmarłej osobie zapalimy świeczkę. Można również przynieść własną lampkę i zapalić ją przed ołtarzem.
  4. W czwartek przypada Nowy Rok i uroczystość Bogarodzicy NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  5. Trwają wizyty duszpasterskie u naszych parafian. Kolęda to szczególna okazja do bliższego wzajemnego poznania się Parafian i duszpasterzy oraz rozmów na tematy duszpasterskie. Prosimy o przygotowanie na kolędę krzyża, świec, wody święconej /w przypadku jej braku prosimy o poinformowanie kapłana, że wodę trzeba poświęcić/. Dzieci prosimy o przygotowanie zeszytów z religii. Ofiary z kolędy zostaną przeznaczone na realizację parafialnych inwestycji. Plan kolęd zamieszczony jest na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem.
  6. 12. NIEDZIELA – ul. B. Głowackiego 4 i 6; Grudziądzka 71-73; 79-97

29.12. PONIEDZIAŁEK – ul. B. Głowackiego numery 8-14.

30.12. WTOREK  –  ul. B. Głowackiego 16,16a, 30-34

31.01. ŚRODA  –  nie kolędujemy

01.01. CZWARTEK nie kolędujemy

02.01. PIĄTEK  – ul. B. Głowackiego numery 36-40; B. Głowackiego stare budownictwo i numery 24-28.

03.01.  SOBOTA  –  ul. Grudziądzka 11; 31-53; 55-55b

04.01  NIEDZIELA  – ul. Grudziądzka 57-59.

W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.00, w soboty o godz. 14.00, a w niedziele o godz. 14.30. Osoby, które nie mogą przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie a chcą, aby na ich rodzinie spoczęło Boże Błogosławieństwo mogą zapisać się na kolędę dodatkową. Kolęda dodatkowa odbędzie się w sobotę 31 stycznia. Podczas trwania kolędy biuro parafialne czynne jest po Mszach św. oraz w poniedziałki i soboty w godz. 9.00-9.30. Popołudniu biuro jest nieczynne.

1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W związku  z kolędami ze spowiedzi św. w ciągu całego tygodnia można korzystać pół godziny przed rozpoczęciem Mszy św. W I sobotę miesiąca o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski.
  2. Polecamy świąteczny numer Niedzieli, a w nim m.in. artykuły o łamaniu wolności religijnej, warto być dobrym- wywiad z dziennikarzem TVP Krzysztofem Ziemcem. Do każdego numeru dołączony jest dodatek Wigilia z Niedzielą, zawierający obrzędy wigilijne i kolędy oraz płyta DVD „Spełniona w Maryi”, opowiadająca o Marii Okońskiej, która posługiwała u Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Cena świątecznego numeru 10 zł.