OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej. Życzymy wszystkim Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Zwycięskiej.
  2. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 8. 00 przy figurze Matki Bożej w ogrodzie oraz o godz. 17.30 w kościele.
  3. Jutro przeżywamy 23 dzień miesiąca. Wspominamy św. o. Pio. O godz. 17.30 odprawimy nabożeństwo ku Jego czci.
  4. W najbliższy czwartek 26 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.00, 8.30, 10.00. 11.30, 13.00 i 18.00.W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. W tym roku procesję Bożego Ciała zorganizujemy wspólnie z parafią pw. Chrystusa Króla w Toruniu. Msza św. w naszym kościele o godz. 11.30, następnie ul. Podgórną, ul. Kościuszki udamy się do parafii pw. Chrystusa Króla.  Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie do kościoła dzieci, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała. Przy figurze św. Antoniego zostanie ustawiony koszyk do, którego można będzie wrzucać płatki kwiatków. Panowie, którzy chcieliby włączyć się w niesienie baldachimu podczas procesji, mogą zgłaszać się w zakrystii lub biurze parafialnym.
  5. Procesja Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Suskiego rozpocznie się Mszą św.  w katedrze św. Janów o godz. 9.00. Następnie ulicami starówki przejdzie procesja do parafii pw. Św. Katarzyny w Toruniu.
  6. Ksiądz Paweł organizuje wyjazd do Lednicy w dniu 4 czerwca br. Koszt 45 zł. Szczegółowe informacje u ks. Pawła.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.