1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Trójcy Najświętszej.
  2. W najbliższy czwartek 31 maja obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele przed południem o godz. 7.00, 8.30, 10.00. ok.11.30 /bezpośrednio po zakończeniu procesji/, 13.00 i 18.00.W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 15.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy. Pójdziemy  ulicami: Podgórną, Wiązową, Bartosza Głowackiego. Czwarty ołtarz zaplanowany został w ogrodach parafialnych. Bezpośrednio po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w kościele. Tak więc Msza św., którą mieliśmy sprawować o 11.30 może ulec kilku minutowemu przesunięciu. Niech udział w procesji będzie dla nas wszystkich szczególnym wyznaniem wiary w tajemnicę obecności Pana Jezusa w Eucharystii. Przy figurze św. Antoniego zostanie ustawiony koszyk do, którego można będzie wrzucać płatki kwiatków. Panowie, którzy chcieliby włączyć się w niesienie baldachimu podczas procesji, mogą zgłaszać się w zakrystii lub biurze parafialnym. Osoby, które chciałyby zaangażować się przy budowie ołtarzy i włączyć w niesienie baldachimu zapraszamy na spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św.
  3. Procesja Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla rozpocznie się Mszą św.  w katedrze św. Janów o godz. 9.00. Następnie ulicami starówki przejdzie procesja do parafii pw. Św. Jakuba.
  4. W poniedziałek na godz. 18. 30 do ogrodu parafialnego zapraszamy dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała.
  5. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy do kościoła na spotkanie ministrantów przygotowujących się do posługi lektora.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17. W I sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 9 czerwca.
  7. W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po mszy św. o godz. 8.00 i o 17.30.
  8. Wyjazd na spotkanie w Lednicy w przyszłą sobotę o godz. 9.00 sprzed kościoła.
  9. W przyszłą niedzielę przeżywamy święto Dziękczynienia. W tym dniu w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek przeznaczone na budowę Świątyni Opatrzności Bożej .
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy najnowszy numer Tygodnika Niedziela.
  11. Na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy: śp. Alojzego Lewandowskiego, l . 76, zam. ostatnio w DPS; śp. Jerzego Salejko, l. 68, zam. przy ul. Legionów; śp. Dariusza Jędrzejewskiego, l. 54, zam. przy ul. B. Głowackiego. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie