OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Witamy i pozdrawiamy, parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy okres wielkanocny.
  2. Zgodnie z Apelem Biskupa Toruńskiego po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę do puszek dla ofiar powodzi na Bałkanach.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. W ostatnim czasie wykonaliśmy granitowe schody prowadzące do ogrodu, monitoring terenu, zaimpregnowaliśmy figurę Matki Bożej. Po Mszach św. można wejść do ogrodu, aby zobaczyć postęp prac. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto parafialne i wpłacane na kolektę oraz składane w imiennych kopertach.
  4. W piątek 13 czerwca przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św., a następnie procesyjnie przejdziemy do ogrodu na modlitwę różańcową.
  5. Trwa miesiąc czerwiec nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30.
  6. W sobotę 14 czerwca br. o godz. 10.00 w Toruńskiej Katedrze św. Janów Biskup Toruński Andrzej Suski udzieli święceń kapłańskich ośmiu diakonom. Wśród nich jest ks. dk. Tomasz Filipiak, który przez ostatni rok posługiwał w naszej parafii. Otoczmy ks. diakona naszą modlitwą.
  7. Dzieci, które chciałyby sypać kwiatki podczas procesji Bożego Ciała, zapraszamy na spotkanie organizacyjne we środę po wieczornej Mszy św. ok. 18.30.
  8. W czwartek 12 czerwca br. o godz. 18.40 w naszym kościele w ramach wykładów otwartych „Spotkania z Biblią” prelekcję nt. „ Chrześcijaństwo jako zaczyn nowej kultury” wygłosi  ks. prof. dr hab. Jan Perszon, teolog, wykładowca Wydziału Teologicznego UMK. Zachęcamy do udziału w tym spotkaniu.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy zwłaszcza Niedzielę.