Informujemy, że Ks. Biskup Andrzej Suski przychylając się do prośby Ks. prałata Stanisława Kardasza z dniem 1 lipca zwalnia z urzędu proboszczowskiego i przenosi na emeryturę. Ks. prałat będzie mieszkał w domu parafialnym, ale nie będzie już pełnił funkcji proboszcza. Jednak nadal będzie w Kurii pełnił funkcję Diecezjalnego Konserwatora Zabytków i duszpasterza policji. Oficjalne pożegnanie z urzędem proboszczowskim będzie miało miejsce w niedzielę 24 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12.00. Mszy św. przewodniczyć będzie i pożegnania z parafią dokona Ks. Bp. Andrzej Suski. W tym dniu Ks. Biskup poświęci figurę bł. ks. Jerzego Popiełuszkę.

Wszystkich serdecznie zapraszamy na tą Eucharystię, niech będzie ona naszym wspólnym dziękczynieniem Panu Bogu za 42 lata proboszczowania Ks. prałata Stanisława Kardasza. Ks. prałat prosi także, aby zamiast kwiatów złożyć ofiarę do puszki na seminarium.