NIEDZIELA UROCZYSTOŚCI WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1.11.2015 r.

1. Witamy parafian, gości i sympatyków naszej parafii na niedzielnej Eucharystii. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Adorację Najświętszego Sakramentu.
  3. Jutro przeżywamy Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele odprawimy o godz. 8.00; 10.00; 17.00 i 18.00.
  4. Przez cały tydzień o godz. 18.00 odprawiamy Mszę św. wspólną za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych. Po Mszy św. w ich intencji odmawiamy różaniec, wymieniając imiona i nazwiska zmarłych. Kartki wspominkowe można składać w zakrystii i biurze parafialnym przez cały tydzień.
  5. W oktawę uroczystości Wszystkich Świętych możemy uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Warunkiem jest stan łaski uświęcającej.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, i piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00 – 18.00. W sobotę o godz. 7.15 odmówimy różaniec fatimski. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  7. Kolekta gospodarcza w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W ostatnim czasie udoskonaliliśmy oświetlenie w kościele.  Wymieniliśmy już w żyrandolach i kinkietach żarówki na ledowe i jesteśmy na etapie przygotowania oświetlenia w prezbiterium. Nadal trwają prace w naszym ogrodzie. Wszystkim parafianom dziękujemy za wszelkie ofiary składane na cele inwestycyjne. Bóg zapłać.
  8. Przyszła niedziela, to także w całym kościele Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym.  Tegoroczne ofiary przeznaczone są na pomoc chrześcijanom w Syrii. Po Mszach św. będzie okazja do wsparcia prześladowanych chrześcijan swoją ofiarą.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy kolejny numer tygodnika Niedziela.