1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia oraz refleksji nad mającym się dokonać przyjściem Chrystusa przy końcu świata. Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie o g. 7.oo. Wszystkich zapraszamy do udziału w nich, a dzieci prosimy o przygotowanie i przynoszenie lampionów. Na Msze święte roratnie także przyjmujemy intencje.
    Jednocześnie rozpoczynamy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywali pod hasłem: Przypatrzmy się powołaniu naszemu.

2. Jak co roku rozprowadzamy świece wigilijne „Caritas” w cenie 5 i 10 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  3. W środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce kolejny wykład otwarty z nowego cyklu: Testament Jezusa Chrystusa. Siedem ostatnich słów z krzyża odczytane dzisiaj. (ks. bp dr hab. Zbigniew Kiernikowski, prof. UMK)
  4. W 1. Czwartek będziemy się modlili o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii.
  5. W piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji młodzieży żeńskiej. Msze święte w naszym kościele o g. 7.oo, 8.oo i 18.oo. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Seniora. Odbędzie się ono w salce w domu parafialnym o g. 15.3o.
  7. W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji niesienia pomocy naszym rodakom na Wschodzie.
  8. P. kościelny i p. organista zakończyli roznoszenie opłatków świątecznych do domów. Teraz można się w nie zaopatrywać w zakrystii.
  9. W sobotę i w niedzielę w parafii św. Michała Archanioła odbędą się warsztaty muzyczne dla młodzieży i studentów. Szczegóły są podane w gablocie.
  10. Caritas Diecezji Toruńskiej zaprasza na Koncert Świąteczny. Odbędzie się on w niedzielę 17 XII o godz. 15.oo w Kościele Garnizonowym. Kolędy będą śpiewały „Poznański Słowiki” pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza. Bilet-cegiełka w cenie 5,00 zł do nabycia w zakrystii naszego kościoła.
  11. Papieska intencja modlitewna na grudzień:
    „Aby Chrystus, cichy i pokornego serca, natchnął przywódców państw mądrością i odpowiedzialnością w sprawowaniu władzy ”.