1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Bądźmy świadkami miłości”. Niech to wezwanie mobilizuje nas do poszukiwania i otwierania się na największą Miłość, którą jest Bóg.
  2. Również dziś rozpoczyna się adwent, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia a zarazem na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię. Msze Święte roratnie sprawować będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Zachęcamy dzieci, aby przynosiły ze sobą lampiony.
  3. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 15.00, a następnie na spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
  4. W każdy poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne próby chóru. Zapraszamy nie tylko naszych stałych chórzystów, ale przede wszystkim młodych ludzi, którzy kiedykolwiek śpiewali i dalej pragną rozwijać się muzycznie i w ten sposób służyć na chwałę Bogu.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek modlić się będziemy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne również z naszej parafii. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00, dla dorosłych od godz. 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej katecheza dla dorosłych. W pierwszą sobotę różaniec fatimski o godz. 7.15, odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  6. W poniedziałek święto św. Andrzeja Apostoła. W sposób szczególny polecamy modlitwie Księdza Biskupa Andrzeja, prosząc dla niego o potrzebne łaski.
  7. W sobotę na wieczorną Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w bieżącym roku obchodzą swój jubileusz 25-lecia małżeństwa. Do udziału w tej Mszy św. zachęcamy także rodziny jubilatów.
  8. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w sobotę na godz. 10.00 w salce parafialnej.
  9. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Polecamy ją ofiarności.
  10. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, iż ks. Mariusz Malinowski został ustanowiony proboszczem w Trzebczu Szlacheckim. Kanoniczne wprowadzenie na ten urząd odbędzie się w niedzielę 6 grudnia o godz. 12.30. W związku z tym organizujemy parafialny wyjazd na tą uroczystość. Koszt 13 zł, wyjazd o godz. 11.30 sprzed kościoła. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  11. W poniedziałek 14 grudnia o godz. 21.00 w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu wystąpi z koncertem Chór Patriarchalny Soboru Katedralnego Chrystusa Zbawiciela. Jest to pierwszy taki koncert w Polsce. Bilety można rezerwować w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  12. Pan organista i Pan kościelny roznoszą poświęcone opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienie.
  13. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą wspólnotę”, inne czasopisma oraz świece wigilijne Caritas (małe w cenie 5zł, duże 12zł).
  14. Intencje papieskie na miesiąc grudzień: „Aby dzieci były szanowane i kochane i nigdy nie stawały się ofiarami rozlicznych form wyzysk.”
  15. Parafialne koło Caritas serdecznie dziękuje za okazaną pomoc i otwarte serce dla potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej, w sposób szczególny za dotychczasowe dary rzeczowe. Jednocześnie zwracamy się do wszystkich o pomoc i wsparcie w prowadzeniu koła Caritas. Pragniemy pomóc jak największej ilości potrzebujących, niestety uniemożliwiają nam to małe środki finansowe i rzeczowe. Dlatego z gorącą prośbą zwracamy się o pomoc do ludzi dobrej woli. W sposób szczególny poszukujemy: pościeli, ręczników, garnków, lodówki, odkurzacza, pralki. Kontaktować się można pod numerem tel. 0506-913-671. Za wszelkie dobro serdeczne „Bóg zapłać”.