I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia oraz refleksji nad mającym się dokonać przyjściem Chrystusa przy końcu świata. Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie o g. 7.oo. Wszystkich zapraszamy do udziału w nich, a dzieci prosimy o przygotowanie i przynoszenie lampionów. Na Msze święte roratnie także przyjmujemy intencje.
    Jednocześnie rozpoczynamy nowy rok kościelny, który będziemy przeżywali pod hasłem: Celebrować Ewangelię nadziei.

2. Dziś o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  3. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to jednocześnie dzień imienin Biskupa Toruńskiego.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy się modlili o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od g. 16.oo, a dla dorosłych – od 17.oo. Po Mszy św. wieczornej – katecheza dla dorosłych. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w 1. sobotę.
  5. W przyszłą niedzielę przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji niesienia pomocy naszym rodakom na Wschodzie.
  6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  7. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  8. P. kościelny i p. organista roznoszą opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  9. W poniedziałek 5.grudnia po Mszy św. wieczornej w plebanii odbędzie się spotkanie rady parafialnej.
  10. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne oraz kartki świąteczne w cenie 25 groszy.
  11. Papieska intencja modlitewna na listopad:
    Za małżonków, aby dążyli do świętości małżeńskiej, naśladując liczne pary, które uświęciły się w zwyczajnych warunkach życia.

Dziś mija 11. rocznica ukazania się pierwszego numeru gazetki parafialnej NASZA WSPÓLNOTA!