1. W dzisiejszym dniu zbieramy do puszek na pomoc dla Kościołów na Wschodzie. Polecamy ją Waszej ofiarności. Nasza parafia w sposób szczególny utrzymuje duchową więź z budująca się parafią w Krasnojarsku na Syberii. Dlatego zwracamy się z prośbą o materialne wsparcie tej parafii. Przekazy bankowe można odebrać w zakrystii. Z góry składamy serdeczne podziękowania.
  2. Msze Święte roratnie sprawujemy od poniedziałku do piątku o godz. 7.00. Na te Msze św. przyjmujemy również intencje mszalne. Zachęcamy dzieci, aby przynosiły ze sobą lampiony.
  3. W środę obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte sprawujemy o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
  4. Czwartek 9 grudnia będzie ważnym dniem w życiu parafii. Jak co 5 lat odbędzie się wizytacja kanoniczna Ks. Bp. Andrzeja Suskiego, Biskupa Toruńskiego. Ksiądz Biskup będzie w tym dniu spotykał się z księżmi, Radą Parafialną oraz wspólnotami parafialnymi. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza należących do wspólnot na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, a następnie na spotkanie z Ks. Biskupem. Wizytacja kanoniczna zakończy się uroczystą Mszą św. o godz. 18.00, której przewodniczyć będzie Bp. Andrzej, a koncelebrować będą Księża z naszego dekanatu. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestniczenia w tej Mszy św. podsumowującej wizytację Biskupa. Ten dzień polecamy także osobistej modlitwie.
  5. Uczniów klas gimnazjum zapraszamy na spotkania w następujące dni: z klas III we wtorek o godz. 16.30 w kościele, zaś z klas I w piątek tylko o godz. 16.30 w salce parafialnej.
  6. Uczniów klas I ponadgimnazjalnych zapraszamy na spotkanie przygotowujące do życia w rodzinie i małżeństwie we wtorek o godz. 19.00.
  7. Na katechezę dla dorosłych zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
  8. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy na spotkania z Biblią. Odbywają się one w piątek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  9. W sobotę na wieczorną Mszę św. na godz. 18.00 zapraszamy wszystkie małżeństwa, które w bieżącym roku obchodzą swój jubileusz 25-lecia małżeństwa. Do udziału w tej Mszy św. zachęcamy także rodziny jubilatów.
  10. Wszystkie dzieci zachęcamy do włączenia się w działalność kółka misyjnego. Spotkanie odbędzie się jutro w poniedziałek w salce parafialnej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  11. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do śpiewania w ramach scholii parafialnej. Próby odbywają się w soboty o godz. 10.00 w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
  12. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii. Produkty spożywcze można będzie składać do kosza, a ofiary pieniężne do skarbonki przy figurze św. Antoniego.
  13. Informujemy, że biuro pielgrzymkowe Kaszub Travel organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w dniach 5 – 12 lutego przyszłego roku, cena 3300 zł. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
  14. W imieniu Caritas Diecezji Toruńskiej serdecznie zapraszamy na koncert świąteczny w wykonaniu Czerwonych Gitar, który odbędzie się w niedzielę 19 grudnia o godz. 15.00 w Kościele Garnizonowym. Bilety cegiełki w cenie 10 zł można nabyć w zakrystii.
  15. Pan organista i Pan kościelny zakończyli już roznoszenie opłatków wigilijnych. Można je jeszcze nabyć na chórze i w zakrystii.
  16. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne. Są także do nabycia wigilijne świece Caritas w cenie: małe 6 zł, duże 15 zł.