II Niedziela Adwentu

1. Roraty odprawiamy w dni powszednie o g. 7.oo. Wszystkich zapraszamy do udziału w nich, a dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Na Msze święte roratnie także przyjmujemy intencje.
  2. Dziś jest Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Jednocześnie przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek w ramach ogólnopolskiej akcji niesienia pomocy naszym rodakom na Wschodzie.
  3. Również dziś o g. 16.3o na TOR-TORZE przy ul. Bema rozpocznie się spotkanie dzieci ze św. Mikołajem. Wstęp wolny.
  4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w plebanii odbędzie się spotkanie rady parafialnej.
  5. W czwartek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji młodzieży żeńskiej. Msze święte w naszym kościele o g. 7.oo, 8.oo i 18.oo.
  6. Z inicjatywy parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w sobotę wieczorem i przez całą następną niedzielę przeprowadzana będzie zbiórka żywności i pieniędzy na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci i rodzin ubogich z naszej parafii. Żywność można będzie składać w koszu przy figurze św. Antoniego, natomiast ofiary pieniężne na zakup artykułów żywnościowych – do skarbonki przy tej figurze.
  7. Uczestników czerwcowej pielgrzymki do Barda zapraszamy 16 XII (piątek) o g. 18.3o do salki w domu parafialnym na spotkanie popielgrzymkowe połączone z dzieleniem się opłatkiem. Na to spotkanie zapraszamy jednocześnie członków i sympatyków koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  8. Kontynuujemy rozprowadzanie świec wigilijnych Caritas. Duże kosztują 10 zł, małe – 4 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  9. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  10. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  11. P. kościelny i p. organista roznoszą opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  12. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne oraz kartki świąteczne w cenie 25 groszy.