1. W czwartek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (zwana potocznie Trzech Króli). Od tego roku jest dzień wolny od pracy, dlatego Msze święte w tym dniu sprawujemy w porządku niedzielnym. Przypominamy, że obowiązkiem katolika jest uczestnictwo w tym dniu we Mszy świętej. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na misje.
  2. Serdecznie zapraszamy na jasełka bożonarodzeniowe wystawione przez Klub Seniora i scholę dziecięcą naszej parafii. Odbędą się one 6 stycznia po Mszy św. o godz. 15.00.
  3. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy 6 stycznia na godz. 15.00 na Mszę św. wspólnotową, a następnie na spotkanie opłatkowe w salce parafialnej.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego. Już dziś wspomnijmy o zobowiązaniach, które były powzięte przez naszych rodziców i starajmy się odpowiedzieć jak je realizujemy.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca modlić się będziemy o święte i nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00. W tym miesiącu z powodu kolęd nie będzie katechezy dla dorosłych.
  6. Od dziś (2 stycznia) rozpoczynamy wizyty duszpasterskie, zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie i przygotowanie krzyża, świeczników, wody święconej a dzieci szkolne zeszytów z religii i książeczek do bierzmowania. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16.00, w soboty od 15.00 a w niedziele od 14.15. Informujemy, że z powodu coraz większej ilości pustych lub wynajmowanych mieszkań zmieni się sposób kolędowania. Polega on na wizytacji duszpasterskiej w większej ilości mieszkań. Od tego roku dwóch księży będzie kolędowało w 3 klatkach poszczególnych wieżowców.
      Plan kolęd

• 2 I niedziela – ul. Kołłątaja nieparzyste 1-31a
    • 3 I poniedziałek – ul. Kołłątaja dokończenie nieparzyste oraz parzyste 2-18b
    • 4 I wtorek – ul. Kołłątaja dokończenie parzystych oraz ul. Ogrodowa
    • 5 I środa – ul. Kilińskiego cała oraz Wybickiego i Żelazna niskie budownictwo
    • 6 I czwartek – ul. Czarlińskiego cała, Piaskowa oraz Kordeckiego cała
    • 7 I piątek – ul. Legionów10-38 oraz 27-83
    • 8 I sobota – ul. Żelazna wieżowiec oraz PCK nieparzyste 9-45 i wieżowiec
    • 9 I niedziela – ul. Lelewela cała
    • 10 I poniedziałek – ul. Legionów dokończenie, Żwirki i Wigury, PCK parzyste oraz Wybickiego 10-10b
  7. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.
  8. Intencje misyjne na miesiąc styczeń: „Aby bogactwa świata stworzonego – jako cenny dar Boga dla ludzi – były chronione, dobrze wykorzystywane i dostępne dla wszystkich”.