1. Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Z tej racji zapraszamy na zakończenie nowenny o godz. 14.30, a następnie na Mszę św. W parafii na Koniuchach przypada dziś odpust parafialny. Początek o godz. 15.00.
  2. Także dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Polecamy ją ofiarności.
  3. Trwamy w Wielkiej Nowennie do Matki Bożej Częstochowskiej przygotowującej nas do nawiedzenia świętego obrazu w naszej parafii. Jutro przypada kolejny 16-sty dzień miesiąca. Dlatego zapraszamy na czwarty miesiąc nowenny do Matki Bożej Jasnogórskiej jutro o godz. 17.30. Przypominamy także, że przed nowenną będzie można składać swoje intencje do przygotowanej stągwi, która będzie umieszczona na dole przed stopniami do prezbiterium. Po nowennie będzie Msza św. do Matki Bożej Częstochowskiej, w której ks. Prałat będzie odprawiał w intencjach zapisanych na kartkach i złożonych do stągwi.
  4. Jak informowaliśmy w Poniedziałek Wielkanocny ks. prałat Stanisław Kardasz został włączony do Zakonu Ojców Paulinów jako konfrater. Więcej informacji będzie można uzyskać w artykule w tygodniku „Niedziela”, który ukaże się 29 kwietnia.
  5. Jutro wyrusza parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Wszystkich pielgrzymów zapraszamy na Mszę św. o godz. 5.30 w naszym kościele. Wyjazd po Eucharystii.
  6. Uczniów klas III gimnazjum oraz wszystkie osoby przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.00 w kościele. Jest to spotkanie obowiązkowe.
  7. Przypominamy, że dzieci przygotowujące się do przystąpienia do I Komunii św. w najbliższą sobotę przystępują do spowiedzi sakramentalnej. Grupa pierwsza o godz. 9.00, grupa druga o godz. 10.00. Szatki będzie można odebrać tego dnia w salce parafialnej po spowiedzi.
  8. W tym roku nasze diecezjalne Caritas obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Dlatego w imieniu ks. prałata Daniela Adamowicza, dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne podziękowania za wszelką życzliwość i otwartość.
  9. Z inicjatywy Klubu Seniora organizowana jest pielgrzymka na północ Polski. Na trasie pielgrzymki znajdą się m.in.: Pelplin, Matemblewo, Sianowo, Szymbark, Gdańsk, Sopot i Gdynia. Termin pielgrzymki 2 – 6 czerwca, koszt 650 zł. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  10. Wspólnota Nieustającego Różańca organizuje 9 czerwca jednodniową pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Koszt pielgrzymki 40 zł, zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  11. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, miesięcznik „List” oraz inne czasopisma religijne.