II Niedziela Wielkiego Postu

1. Trwa Wielki Post – czas refleksji i pokuty. Serdecznie prosimy Parafian o zachowanie szczególnego charakteru tego okresu także w domach rodzinnych.
  2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki: dla dzieci o g. 16.3o, dla dorosłych o 17.3o, a dla młodzieży – o 19.oo, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o g. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
  3. Dziś po Mszy św. o g. 15.oo odbędzie się w kościele spotkanie rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  4. Również dziś przed kościołem jest przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla polskich misjonarzy. Tegoroczna zbiórka inauguruje Dzieło Pomocy Misjom Ad gentes. Celem Dzieła jest wspieranie polskich misjonarzy w ich działalności charytatywnej, społecznej i kulturowej. Polecamy ją ofiarności Parafian.
  5. W środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce kolejny wykład otwarty na temat: Na wzór bł. Stefana W. Frelichowskiego. Drogi prawdy o powołaniu, które należy odkryć.
  6. Od piątku do niedzieli o g.19.oo w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego i Św. Faustyny odbędą się Wielkopostne rekolekcje dla środowisk twórczych pt. Testament Jana Pawła II dla artystów i twórców kultury.
  7. W sobotę o g. 12.oo w Galerii Wnętrz AMC przy ul. Lelewela 33 (Arpol) odbędzie się finał konkursu plastycznego Dom moich marzeń dla uczniów Zespołu Szkół nr 24. Przeprowadzona zostanie licytacja 15-stu najładniejszych prac. Cały dochód przeznaczony zostanie na obiady dla najbardziej potrzebujących dzieci w tymże Zespole Szkół.
  8. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  9. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę, miesięcznik List i inne czasopisma religijne. Nadal rozprowadzane są skarbonki wielkopostne.
  10. Papieska intencja modlitewna na marzec:
    Aby młodzi, którzy szukają sensu życia, otaczani byli zrozumieniem i szacunkiem, i spotkali na swej drodze cierpliwych i pełnych miłości przewodników.