1. Wraz z całym powszechnym Kościołem cieszymy się z zakończonego już procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego Jana Pawła II. W miniony piątek Ojciec Święty Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem naszego Rodaka, ustalając 1 maja br. (jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego) dniem beatyfikacji. Czujemy w tym także nasze duchowe zaangażowanie poprzez odmawianą codziennie po Komunii św. modlitwę w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Za ten wielkie dobro i wyróżnienie dla nas Polaków mówimy z głębi serca: Bogu niech będą dzięki.
  2. Jeszcze raz składamy podziękowania za złożone ofiary podczas kolekty, która zostanie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Toruniu.
  3. Kontynuujemy wizyty duszpasterskie, zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie i przygotowanie krzyża, świeczników, wody święconej a dzieci szkolne zeszytów z religii i książeczek do bierzmowania. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16.00, w soboty od 15.00 a w niedziele od 14.15. Informujemy, że z powodu coraz większej ilości pustych lub wynajmowanych mieszkań zmieni się sposób kolędowania. Polega on na wizytacji duszpasterskiej w większej ilości mieszkań. Od tego roku dwóch księży będzie kolędowało w 3 klatkach poszczególnych wieżowców.
      Plan kolęd

• 16 I niedziela – ul. Podgórna cała i św. Mikołaja
    • 17 I poniedziałek – ul. Grudziądzka 55 i 57
    • 18 I wtorek – ul. Grudziądzka numery nieparzyste 59 – 61, 31-77 (bez bloku 71-73a) oraz mały domek 61a
    • 19 I środa – ul. Grudziądzka dokończenie oraz Głowackiego parzyste 4-8
    • 20 I czwartek – ul. B. Głowackiego parzyste 10-16a
    • 21 I piątek – ul. B. Głowackiego parzyste 24-42 i stare budownictwo
    • 22 I sobota – ul. B. Głowackiego dokończenie oraz Młodzieżowa i Wybickiego wieżowce
    • 23 I niedziela – kolęda na zgłoszenie
  4. Rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. zapraszamy na spotkanie również dziś po Mszy św. o godz. 15.00. Spotkanie będzie dotyczyło szatek komunijnych.
  5. Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza na konferencję nt. „Opętanie. Robota diabła czy człowieka?” W konferencji tej udział weźmie egzorcysta ks. dr hab. Czesław Kustra. Odbędzie się ona we wtorek 18 stycznia o godz. 19.30 w auli Wydziału Teologicznego UMK. Serdecznie polecamy.
  6. W imieniu parafii na Koniuchach serdecznie zapraszamy na konferencję biblijną. Odbędzie się ona w najbliższy czwartek o godz. 18.30 po Mszy św. Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Dariusz Kotecki wykładowca na Wydziale Teologicznym UMK. Serdecznie zapraszamy.
  7. W dniach 18 – 25 stycznia odchodzić będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tym wydarzeniu. W sąsiadującej z nami cerkwi prawosławnej spotkanie ekumeniczne będzie się dziś o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  8. Wszystkie dzieci chcące śpiewać w scholi parafialnej zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 10.00 w salce parafialnej.
  9. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” (w której zamieszczony jest szczegółowy plan kolęd) oraz inne czasopisma religijne.