1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta. Pamiętajmy w modlitwie również o naszych rodakach przebywających za granicą.
  2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Polecamy ją ofiarności Parafian.
  3. Oddział Rejonowy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zaprasza na spotkanie otwarte nt. Narkomania powstaje w rodzinie, które poprowadzi Elżbieta Opiłowska – terapeuta uzależnień. Odbędzie się ono we wtorek o g. 18.oo w Centrum Dialogu Społecznego w Toruniu przy ul. Łaziennej 22.
  4. W środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce kolejny wykład otwarty z nowego cyklu: Testament Jezusa Chrystusa. Siedem ostatnich słów z krzyża odczytane dzisiaj. (ks. prof. dr hab. Czesław Rychlicki)
  5. W czwartek rozpocznie się Tydzień powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Nawet głuchym przywraca słuch i niemym mowę (Mk 7,37). Tę sprawę polecajmy Panu Bogu również w osobistych modlitwach.
  6. W naszej wspólnocie parafialnej trwają wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, przygotowanie krzyża, świec i wody święconej (można ją czerpać z pojemnika postawionego przy figurze św. Antoniego), a dzieci i młodzież szkolną o przygotowanie zeszytów z religii. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.oo, w soboty – o 15.oo, zaś w niedziele – o 14.15.
  7. Papieska intencja modlitewna na styczeń:„Aby w naszych czasach, naznaczonych wieloma przypadkami przemocy, Pasterze Kościoła wskazywali nadal sercu każdego człowieka drogę pokoju i porozumienia między narodami ”.

PLAN KOLĘD:

Kołłątaja 31b-e i parzyste 2-22

• 22 I (poniedziałek)
    B. Głowackiego 38-42

Plan kolęd znajduje się w gablocie i na internetowej stronie parafii.