1. Od dziś do soboty trwają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  2. Przez całą niedzielę przeprowadzana jest zbiórka żywności i pieniędzy na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci i rodzin ubogich z naszej parafii. Żywność można składać w koszu przy figurze św. Antoniego, natomiast ofiary pieniężne na zakup artykułów żywnościowych – do skarbonki przy tej figurze.
  3. Gościmy dziś w naszej parafii siostry ze zgromadzenia św. Katarzyny z parafii w Świętej Lipce. Siostry opowiedzą o domu dla dziewcząt uzależnionych od narkotyków, który zamierzają otworzyć. Proszą nas także o wsparcie finansowe tego dzieła.
  4. Dziś o g. 15.oo odprawimy Mszę św. zgodnie z intencją wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne w salce w domu parafialnym.
  5. Caritas Diecezji Toruńskiej zaprasza na Koncert Świąteczny. Odbędzie się on dziś o g. 15.oo w Kościele Garnizonowym. Kolędy będą śpiewały „Poznański Słowiki” pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza.
  6. Roraty odprawiamy w dni powszednie o g. 7.oo. Wszystkich zapraszamy do udziału w nich, a dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Na Msze święte roratnie także przyjmujemy intencje.
  7. W ubiegłą niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji niesienia pomocy naszym rodakom na Wschodzie zebraliśmy 1620 zł.
  8. Są jeszcze dostępne małe świece wigilijne „Caritas” w cenie 5 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  9. W opłatki świąteczne można się zaopatrywać w zakrystii.
  10. W przyszłą niedzielę Msze św. będziemy sprawowali do g. 15.oo włącznie. Nie będzie Mszy o g. 18.oo! Zapraszamy na Pasterki, które odprawimy o g. 22.oo i o północy.
  11. Dodatkowa okazja skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed świętami będzie w sobotę od g. 16.oo do 18.oo. Przypominamy, że w dni powszednie spowiedzi świętej słuchamy pół godziny przed każdą Mszą św., a w niedzielę przed Mszami o g. 7.oo, 8.3o, 9.45 i 18.oo. W Wigilię w godzinach popołudniowych nie spowiadamy!
  12. W tym roku choinkę w kościele stroją członkowie Żywego Różańca. Zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św.
  13. Papieska intencja modlitewna na grudzień:
    „Aby Chrystus, cichy i pokornego serca, natchnął przywódców państw mądrością i odpowiedzialnością w sprawowaniu władzy ”.