III Niedziela Adwentu

1. Od dziś do soboty trwają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  2. Przez całą niedzielę przeprowadzana jest zbiórka żywności i pieniędzy na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci i rodzin ubogich z naszej parafii. Żywność można składać w koszu przy figurze św. Antoniego, natomiast ofiary pieniężne na zakup artykułów żywnościowych – do skarbonki przy tej figurze.
  3. Również dziś młodzież ze Szkolnego Koła Caritas Zespołu Szkół nr 24 przed kościołem sprzedaje ozdoby świąteczne własnoręcznie wykonane przez gimnazjalistów. Dochód przeznaczony będzie na upominki dla najuboższych.
  4. W ubiegłą niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji niesienia pomocy naszym rodakom na Wschodzie zebraliśmy 2252,18 zł.
  5. Roraty odprawiamy w dni powszednie o g. 7.oo. Wszystkich zapraszamy do udziału w nich, a dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Na Msze święte roratnie także przyjmujemy intencje.
  6. Uczestników czerwcowej pielgrzymki do Barda zapraszamy w piątek o g. 18.3o do salki w domu parafialnym na spotkanie popielgrzymkowe połączone z dzieleniem się opłatkiem. Na to spotkanie zapraszamy jednocześnie członków i sympatyków koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  7. Caritas Diecezji Toruńskiej zaprasza na Świąteczny Koncert Kolęd. Odbędzie się on w sobotę o godz. 19.oo w Kościele Garnizonowym. Kolędy będzie śpiewała m.in. Justyna Steczkowska. Bilet-cegiełka w cenie 5,00 zł do nabycia w siedzibie Caritas i w zakrystii naszego kościoła.
  8. Kontynuujemy rozprowadzanie świec wigilijnych Caritas. Duże kosztują 10 zł, małe – 4 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  9. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  10. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  11. W opłatki wigilijne można się zaopatrywać w zakrystii u pana kościelnego.
  12. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę, L’Osservatore Romano i inne czasopisma religijne, a także diecezjalne kalendarze naścienne i kartki świąteczne.
  13. Papieska intencja modlitewna na grudzień:
    Aby upowszechniło się pełne zrozumienia godności mężczyzny i kobiety, jaką Stwórca obdarzył człowieka.