1. 2. maja to Dzień Opatrzności Bożej. Wznoszona w Warszawie Świątynia Opatrzności Bożej jest nie tylko wypełnieniem wotum Sejmu z czasu Konstytucji 3 Maja, ale też potwierdzeniem woli Polaków, wyrażanej od szeregu pokoleń. Powstający przy tej Świątyni Instytut Jana Pawła II będzie zajmował się działaniem Boga w dziejach ludzi i narodów. Episkopat Polski zwraca się z prośbą do różnych środowisk, instytucji i osób indywidualnych o modlitwę i materialne wsparcie tego narodowego dzieła. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona właśnie na ten cel.
  2. Dzisiejsza niedziela jest dniem szczególnej modlitwy za kierowców i poruszających się po naszych drogach.
  3. Również dziś o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych.
  4. Od jutra codzienne nabożeństwa majowe odprawiać będziemy o g. 17.3o – w łączności z wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!
  5. W środę będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. W naszym kościele Msze święte w porządku niedzielnym.
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy się modlili o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od g. 16.oo, a dla dorosłych – od 17.oo. Po Mszy św. wieczornej – katecheza dla dorosłych. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Tego też dnia przypada święto śś. Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  7. Akcja charytatywna Skarbonka Wielkopostna przyniosła kwotę 1486,17 zł. Złożone ofiary zostaną przekazane do Centrum Caritas i przeznaczone na rehabilitację chorych dzieci. Natomiast zbiórka w Niedzielę Miłosierdzia Bożego wyniosła 2476, 25 zł. Te fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby Bursy Akademickiej w Przysieku i na szkolenia wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Bóg zapłać!
  8. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki.
  10. Organizujemy autokarowy wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w Warszawie 26 maja (piątek) g. 9.3o. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  11. Papieska intencja modlitewna na maj:
    „Aby hojne dary, których Duch Święty udziela Kościołowi, pomagały w umacnianiu pokoju i sprawiedliwości na świecie”.