1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. dziś na godz. 15.00, a następnie na spotkanie formacyjne.
 2. Dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół nr 24. Dlatego uczniów klas podstawowych zapraszamy na Mszę św. rozpoczynającą rekolekcje na godz. 11.00, zaś z klas gimnazjalnych na godz. 9.45. Szczegółowy plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży zamieszczony jest w „Naszej Wspólnocie”.
 3. Również dziś w całej Polsce, także i w naszej parafii, zbierane są do puszek pieniądze na ofiary tsunami i trzęsienia ziemi w Japonii. Dlatego prosimy o wsparcie tego dzieła, a także o modlitwę w intencji ofiar.
 4. W imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, którego celem jest wprowadzenie w Polsce prawa chroniącego wszystkie dzieci od początku życia, zwracamy się do wszystkich z prośbą o udzielenie poparcia. Dziś przed kościołem na dodatkowych ławkach wyłożone są formularze, na które mogą się wpisać osoby popierające powyższą ustawę. Dlatego zwracamy się do wszystkich o udzielenie jak najliczniejszego poparcia ustawy chroniącej każde poczęte życie.
 5. Podczas zeszłej niedzieli „Ad Gentes” na rzecz polskich misjonarzy, którzy pracują w różnych częściach świata zebraliśmy 2350 zł. Dziękujemy jeszcze raz za złożone ofiary.
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży – o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
 7. Przypominamy, że trwa spowiedź wielkanocna. Dlatego prosimy o oddawanie kartki podczas spowiedzi. Jeśli ktoś jeszcze jej nie posiada, można ją odebrać w zakrystii.
 8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w pierwszy czwartek będziemy modlić się o nowe, dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiedź święta od godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży, od 17.00 dla dorosłych, a po wieczornej Mszy Świętej katecheza dla dorosłych. W pierwszą sobotę zapraszamy na Różaniec fatimski o godz. 7.15. Tego dnia odwiedzimy również chorych z posługą sakramentalną. Nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
 9. Klub Seniora naszej parafii organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w dniach 28 maja do 5 czerwca. W planie pielgrzymki znajdują się m.in.: Asyż, Monte Casino, Rzym, Orvieto, Wenecja i Mariazell. Koszt pielgrzymki 1750 zł. i 85 euro. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii oraz telefonicznie (numer tel. 724 157 235, 603 791 844).
 10. Wszystkie dzieci chcące śpiewać w scholii parafialnej zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 10.00 w salce parafialnej.
 11. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie również w sobotę na godz. 11.00 do salki parafialnej.
 12. W sobotę 2 kwietnia obchodzimy 6 rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Dlatego z tej okazji zapraszamy na program słowno-muzyczny przygotowany przez Klub Seniora. Rozpocznie się on o godz. 20.00, a zakończy wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. Serdecznie zapraszamy.
 13. Przy wyjściu z kościoła wyłożone zostały informacje o sposobie przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Toruńskiej. Prosimy o wsparcie tego dzieła.
 14. Informujemy, że Toruńskie Centrum Caritas rozpoczyna nową charytatywną akcję. Na wzór „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”, podczas której sprzedawane są świece, rusza sprzedaż wielkanocnych świec – tzw. „Paschałki”. Dochód ze sprzedaży tych świec wspomaga różne akcje charytatywne toruńskiego Caritas. Dlatego informujemy, że Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można je kupić. Cena małej świecy wynosi 5 zł, dużej 10 zł.
 15. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.