1. W zeszłą niedzielę podczas zbiórki do puszek na misyjne dzieło pomocy „Ad Gentes” zebraliśmy 2550 zł. Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
  2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół nr 24. Szczegółowy plan rekolekcji podany jest w Naszej Wspólnocie.
  3. Trwamy w Wielkiej Nowennie do Matki Bożej Częstochowskiej przygotowującą nas do nawiedzenia świętego obrazu w naszej parafii. W poprzednich miesiącach na nowennie gromadziliśmy się każdego 16-go dnia miesiąca. W tym miesiącu 16 marca przypada w piątek, kiedy gromadzimy się na nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Z tego powodu na trzeci miesiąc nowenny do Matki Bożej Jasnogórskiej zapraszamy wyjątkowo w czwartek 15 marca na godz. 17.30. Przypominamy także, że przed nowenną będzie można składać swoje intencje do przygotowanej stągwi, która będzie umieszczona na dole przed stopniami do prezbiterium. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tej modlitwie do Matki Bożej Częstochowskiej, a także do zanoszenia do Maryi swoich intencji. Po nowennie będzie Msza św. do Matki Bożej Częstochowskiej, w której ks. Prałat będzie odprawiał w intencjach zapisanych na kartkach i złożonych do stągwi.
  4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
  5. Z radością informujemy, że od dziś w naszym kościele są przechowywane i oddane do publicznej czci relikwie bł. Jana Pawła II. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać litanię do naszego Rodaka i oddawać cześć poprzez ucałowanie jego relikwii. Z lewej strony relikwiarza umieszczona jest skarbonka na prośby i podziękowania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie, a także do zanoszenia do Boga swoich intencji za pośrednictwem bł. Jana Pawła II.
  6. Próba chóru w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
  7. Dzieci przygotowujące się do przystąpienia do I Komunii św. oraz ich rodziców zapraszamy w najbliższą sobotę na spotkanie w dwóch grupach o godz. 9.00 lub 10.00.
  8. Z racji rekolekcji szkolnych spotkanie dla klas II gimnazjum odbędzie się w przyszła środę.
  9. Młodzież z klasy III gimnazjum oraz dorosłych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę 21 marca o godz. 16.00.
  10. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium naszej diecezji. Polecamy ją Waszej ofiarności.
  11. W przyszły weekend odbędą się w naszej parafii spotkania z ks. dr Dariuszem Iwańskim, który jest biblistą i przewodnikiem po Ziemi Świętej, a ponadto pochodzi z naszej parafii. Spotkania odbędą się w następujące dni: w sobotę 17 marca o godz. 15.30 w salce parafialnej w ramach Klubu Seniora (na tym spotkaniu będzie opowiadał o sobie i swoich pasjach) oraz w niedzielę 18 marca po Mszy św. wieczornej (jako wykład dotyczący historii i biblijnego znaczenia Golgoty i Grobu Pańskiego). wszystkich serdecznie zapraszamy. W sposób szczególny zapraszamy pielgrzymów udających się w kwietniu do Ziemi Świętej. Po niedzielnym wykładzie odbędzie się spotkanie organizacyjne. Prosimy o uzupełnienie brakujących danych (pesel, numer paszportu, adres).
  12. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  13. Caritas parafialna zwraca się z prośbą o odstąpienie wózka dziecięcego. Informacje: tel. 506 913 671. Z góry dziękujemy.