III Niedziela Wielkiego Postu B

1. Przypominamy o spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, która obowiązuje nas na mocy przykazania kościelnego. W naszym kościele w dni powszednie spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą św., a w niedziele przed Mszami o g. 7.oo, 8.3o. 9.45 i 18.oo.
  2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki: dla dzieci o g. 16.3o, dla dorosłych o 17.3o, a dla młodzieży – o 19.oo, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o g. 17.15.
  3. Jutro będziemy obchodzili przeniesioną z dzisiejszego dnia Uroczystość św. Józefa. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia i do udziału w Mszy św. (8.oo i 18.oo).
  4. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia oraz Dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy na Msze święte o g. 8.oo lub 18.oo i do modlitwy w powyższych intencjach. W przeddzień Dnia Świętości Życia odbywa się Narodowy Dzień Życia. 14 marca odbyła się konferencja prasowa na ten temat, natomiast w dniu 24 marca będzie wyemitowany kolejny program – panel transmitowany przez TV i Polskie Radio pod patronatem Marszałka Sejmu Marka Jurka.
    Z uroczystością Zwiastowania Pańskiego łączy się rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej. Zachęcamy do modlitwy w intencji Diecezji i naszych Biskupów.

5. W następną niedzielę Mszami św. o g. 9.45 i 11.oo rozpoczną się rekolekcje dla uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej, za 2 tygodnie – dla dorosłych, natomiast dla młodzieży – w Niedzielę Palmową.
  6. Również w przyszłą niedzielę o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  7. Kolekta zbierana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
  8. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki.
  9. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  10. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne. Nadal też rozprowadzane są skarbonki wielkopostne.
  11. Duszpasterstwo Pielgrzymkowe zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Rzymu z okazji 1.rocznicy śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II w dniach 29 III – 6 IV. Bliższe informacje w biurze Duszpasterstwa w parafii św. Antoniego na Wrzosach (tel. 56 654 56 34).
  12. Organizatorzy spotkań z Ojcem Świętym zapraszają wiernych naszej diecezji do udziału w pielgrzymce Ojca Świętego Benedykta XVI do Polski: w Warszawie – 26 maja, w Krakowie – 27 i 28 maja. Z przyczyn porządkowych realizowane będą tylko zgłoszenia przekazane przez Kurie Diecezjalne. Stąd też zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się w biurze parafialnym – do 25 marca.
  13. Papieska intencja modlitewna na marzec:
    Aby młodzi, którzy szukają sensu życia, otaczani byli zrozumieniem i szacunkiem, i spotkali na swej drodze cierpliwych i pełnych miłości przewodników.