1. W tym tygodniu kończymy wizyty duszpasterskie. Przypominamy, że kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16.00, w soboty od 15.00, a w niedziele od 14.15. Plan kolęd:
    • niedziela (22 I)

– Grudziądzka 61a i mały domek 61a
      – Piaskowa

• sobota (28 I)
      – Podgórna 68a-74a (nowy blok od ul. Głowackiego)
      – na zgłoszenie

• niedziela (29 I)
      – na zgłoszenie

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zechcieli nas przyjąć, wraz z nami się modlić i złożyć ofiary materialne na potrzeby Kościoła.
    BÓG ZAPŁAĆ

2. Zapisy na kolędy dodatkowe przyjmujemy w zakrystii.
  3. Zgodnie z listem Biskupa Andrzeja Suskiego 26 sierpnia br. w naszej diecezji rozpoczyna się roczna peregrynacja kopii jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. W naszej parafii nawiedzenie obrazu będzie miało miejsce w dniach 17-18 września. Dlatego przyjęcie Maryi poprzedzi 9-miesięczne przygotowanie, czyli Wielka Nowenna Modlitewna. Rozpocznie się ona dziś, a potem każdego 16 dnia miesiąca, będziemy mogli nieść swoje intencje i składać je do stągwi kamiennej oraz uczestniczyć w Uroczystej Nowennie do Matki Bożej Jasnogórskiej. Zachęcamy do regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., codziennej modlitwy w intencji dobrego przygotowania parafii do wizyty Matki Bożej, zwłaszcza poprzez nowennę każdego 16-go dnia miesiąca.
  4. Pielgrzymom udających się w kwietniu na pielgrzymkę do Ziemi Świętej przypominamy, że w zakrystii można wpłacać III ratę w wysokości 500 zł.
  5. Do 25 stycznia trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W sąsiadującej z nami cerkwi prawosławnej spotkanie ekumeniczne będzie się dziś o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w cerkwi.
  6. W naszej parafii chcemy stworzyć grupę młodzieży od 3 klasy gimnazjum – nie będą to typowe spotkania katechetyczne, ale zajęcia połączone z dyskusją, filmem oraz wspólnymi wyjściami. Dlatego zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie w sobotę na godz. 16:30, które będzie połączone ze wspólnym wyjściem na kręgle. Spotkanie w salce parafialnej. Zapraszamy.
  7. Schola dziecięca z naszej parafii wystąpi z koncertem kolęd. Odbędzie się on w przyszłą niedzielę 29 stycznia po Mszy św. wieczornej. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  8. Przed kościołem można nabyć numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, miesięcznik „List” oraz inne czasopisma religijne.