III Niedziela Zwykła B

1. Trwa Tydzień powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (do środy) przeżywany pod hasłem: Gdzie dwóch albo trzech gromadzi się w Moje imię, tam jestem pośród nich (Mt 18,20). Program spotkań ekumenicznych podany jest w gablocie. Sprawę jedności polecajmy Panu Bogu również w osobistych modlitwach.
  2. W środę przypada liturgiczne święto – Nawrócenie św. Pawła.
  3. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  5. Trwają wizyty duszpasterskie, zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, przygotowanie krzyża, świec, kropidła i wody święconej (można ją czerpać z pojemnika postawionego przy figurze św. Antoniego), a dzieci i młodzież szkolną o przygotowanie zeszytów z religii. W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.oo, w soboty – o 15.oo, zaś w niedziele – o 14.15.
    PLAN KOLĘD:
    [list=i]

6. 22 I (niedziela) – Żelazna 11/11A i Wybickiego 18/18A oraz Chodkiewicza 12
  7. 23 I (poniedziałek) – Wybickiego 16C-32
  8. 24 I (wtorek) – Wybickiego 34-40B oraz 19 i 21
  9. 25 I (środa) – Wybickiego 23 i B. Głowackiego 2-8
  10. 26 I (czwartek) – B. Głowackiego 10-16
  11. 27 I (piątek) – B. Głowackiego 32, 32A i stare budownictwo oraz 34-40 i 16a
  12. 28 I (sobota) – B. Głowackiego 42-48 + dodatkowe
  13. 29 I (niedziela) – dodatkowe

Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie,
a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłoszenia w zakrystii.
Te rodziny odwiedzimy w najbliższą sobotę lub niedzielę
.

• Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
  • Papieska intencja modlitewna na styczeń:
    Aby dążenie chrześcijan do pełnej jedności przyczyniało się do pojednania i pokoju między wszystkimi narodami świata.[/list]