1. Trwa Tydzień powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan (do czwartku) przeżywany pod hasłem: Nawet głuchym przywraca słuch i niemym mowę (Mk 7,37). Program spotkań ekumenicznych podany jest w gablocie. Sprawę jedności polecajmy Panu Bogu również w osobistych modlitwach.
  2. W czwartek przypada liturgiczne święto – Nawrócenie św. Pawła.
  3. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w sobotę o g. 15.3o w salce.
  4. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a w niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  5. W naszej wspólnocie parafialnej trwają wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, przygotowanie krzyża, świec i wody święconej (można ją czerpać z pojemnika postawionego przy figurze św. Antoniego), a dzieci i młodzież szkolną o przygotowanie zeszytów z religii. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.oo, w soboty – o 15.oo, zaś w niedziele – o 14.15.
    Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a chciałyby to uczynić, prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Te rodziny odwiedzimy w najbliższą sobotę lub niedzielę.

6. W czasie kolędy informujemy i zachęcamy do udziału w misjach świętych, które będą miały miejsce w naszej parafii w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu. Tak więc do ich rozpoczęcia zostało 5 tygodni…
  7. Trwa modernizacja organów. Potrwa ona ok. 3 miesiące.
  8. Papieska intencja modlitewna na styczeń:„Aby w naszych czasach, naznaczonych wieloma przypadkami przemocy, Pasterze Kościoła wskazywali nadal sercu każdego człowieka drogę pokoju i porozumienia między narodami”.

PLAN KOLĘD:

• 21 I (niedziela)
    Kołłątaja 31b-e i parzyste 2-22

• 22 I (poniedziałek)
    B. Głowackiego 38-42

• 23 I (wtorek)
    B. Głowackiego 44-48 i Grudziądzka 55-55a

• 24 I (środa)
    Grudziądzka 55b-59

• 25 I (czwartek)
    Grudziądzka 59a-61a

• 26 I (piątek)
    Grudziądzka 51b (nowy blok) i Kilińskiego

• 27 I (sobota)
    Grudziądzka 35-101 (bez wieżowców) i na zgłoszenia

• 28 I (niedziela)
    Ogrodowa i na zgłoszenia

Plan kolęd znajduje się w gablocie i na internetowej stronie parafii.