1. Na radosne Święta Bożego Narodzenia oraz na cały Nowy Rok wszystkim parafianom i gościom składamy życzenia wraz z modlitwą do Emanuela – Boga z nami, który w tym świętym czasie pragnie na nowo obdarzyć świat Swą żywą Obecnością, Miłością i Pokojem. Przypatrując się swojemu powołaniu i odkrywając je na nowo, otwórzmy serca na przyjęcie daru tej kochającej Obecności!
  2. Dziś Msze św. sprawujemy do g. 15.oo! Na tę godzinę zapraszamy szczególnie dzieci. Natomiast dorosłych i młodzież – na Pasterki o g. 10.oo i o północy.
  3. W dwóch dniach Uroczystości Bożego Narodzenia Msze święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego, jedynie w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy o g. 7.oo!
  4. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiarowaną w ubiegłą niedzielę żywność i pieniądze (prawie 4000 zł). Pozwoliło to na przygotowanie przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i rozdanie ponad 60-ciu paczek świątecznych dla dzieci i ubogich rodzin naszej parafii.
  5. Siostry ze zgromadzenia św. Katarzyny z parafii w Świętej Lipce w ubiegłą niedzielę zebrały na dom dla dziewcząt uzależnionych od narkotyków 8300 zł (w tym w jednej kopercie 2500zł). Serdeczne Bóg zapłać!
  6. W 2. dzień Świąt kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Polecamy je ofiarności Parafian.
  7. W tym roku zostały zakupione za 2600 zł kolejne figury do Żłóbka. Dziękujemy ks. Jackowi i lektorom za przygotowanie Żłóbka, a członkom Żywego Różańca za ustrojenie choinki w prezbiterium.
  8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach przy Żłóbku na Rynku Staromiejskim, które odbywać się będą codziennie do Uroczystości Objawienia Pańskiego o g. 15.oo.
  9. W niedzielę Świętej Rodziny (31 XII), przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, którego celem jest niesienie pomocy samotnym matkom i rodzinom wielodzietnym.
    Ten dzień jest świętem rodzin chrześcijańskich. Pragniemy zaprosić małżonków, rodziny szczególnie na Mszę św. o g. 13.oo, w czasie której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Liturgię i świadectwo przygotowuje wspólnota Domowego Kościoła.

10. W ostatnim dniu roku zapraszamy na Mszę św. o g. 18.oo, by wspólnie dziękować Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku, przepraszać za popełnione grzechy i prosić o dary potrzebne w Roku Pańskim 2007. Ks. Prałat przedstawi roczne sprawozdanie z życia naszej wspólnoty parafialnej, które zostanie powtórzone w skrócie w Nowy Rok.
  11. Wizyty duszpasterskie, zwane kolędą, rozpoczniemy tradycyjnie 2 stycznia od ul. Lelewela.