1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30.
  2. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o powołana kapłańskie i zakonne. W szczególny sposób o ten dar z naszej wspólnoty parafialnej będziemy prosić w pierwszy czwartek miesiąca.
  3. Na jutro została przeniesiona uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Dodatkową Mszę Świętą odprawimy o godz. 7.00 w intencji maturzystów.
  4. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że akolita Paweł Kołatka, tutejszy parafianin, ma otrzymać święcenia diakonatu w dniu 14 czerwca 2009 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakichkolwiek przeszkodach sprzeciwiających się udzieleniu święceń, obowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowych duszpasterzy. Wszystkim wiernym poleca się modlitwę za mających przyjąć święcenia oraz o liczne i dobre powołania kapłańskie.
  5. W środę obchodzimy święto świętych apostołów Filipa i Jakuba a w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. Z tej racji w piątek nie obowiązuje post.
  6. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną a o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Klubu Seniora.
  7. Przed kościołem można nabyć kolejny numer „Niedzieli”, „Naszą wspólnotę” i inne czasopisma religijne.