1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. dziś o godz. 15.00. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne w salce parafialnej.
  2. Dziś rozpoczyna się tydzień modlitw o powołana kapłańskie i zakonne. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich młodych ludziach, którzy przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich, a także módlmy się o nowe i święte powołania zakonne i kapłańskie. W sposób szczególny módlmy się za kleryków, którzy w tym roku przyjmą święcenia kapłańskie i święcenia diakonatu.
  3. W myśl przepisu prawa kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że akolita Paweł Murawski, tutejszy parafianin, ma otrzymać święcenia Diakonatu w dniu 10 czerwca 2012 roku. Gdyby ktoś wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż kandydatowi święceń, zobowiązany jest w sumieniu powiadomić o tym miejscowego duszpasterza. Wszystkim wiernym poleca się, aby się gorąco modlili za mających otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
  4. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Podczas sumy parafialnej odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski.
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w pierwszy czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiedź święta od godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży, a od 17.00 dla dorosłych, po wieczornej Mszy Świętej katecheza dla dorosłych. W sobotę zapraszamy na różaniec fatimski na godz. 7.15. Tego dnia odwiedzimy także chorych z posługą sakramentalną. Nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  7. W najbliższą niedzielę, 6 maja, będziemy gościć w naszej parafii grupę toruńskiego wolontariatu misyjnego. Ci młodzi ludzie chcą podzielić się z nami swoim świadectwem podczas wszystkich Mszy św. Zapraszamy również na prezentację jednej z wolontariuszek, która w ubiegłym roku pracowała w Zambii z dziećmi ulicy i dziewczętami zagrożonymi prostytucją. Prezentacja odbędzie się w niedzielę 6 maja po Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu wolontariusze będą również zbierali do puszek na wyjazd na placówkę misyjną do Kirgistanu, gdzie będą prowadzić kolonie dla dzieci niepełnosprawnych. Zachęcamy do udziału w animacji misyjnej oraz wsparcia dzieła misyjnego.
  8. Z inicjatywy Klubu Seniora organizowana jest pielgrzymka na północ Polski. Na trasie pielgrzymki znajdą się m.in.: Pelplin, Matemblewo, Sianowo, Szymbark, Gdańsk, Sopot i Gdynia. Termin pielgrzymki 2 – 6 czerwca, koszt 650 zł. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  9. Wspólnota Nieustającego Różańca organizuje 9 czerwca jednodniową pielgrzymkę do Górki Klasztornej. Koszt pielgrzymki 40 zł, zapisy przyjmujemy w zakrystii
  10. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela” (w którym zamieszczony jest artykuł o konfraterni paulińskiej ks. prałata Stanisława Kardasza), „Naszą Wspólnotę”, miesięcznik „List” oraz inne czasopisma religijne.