1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza – dzień szczególnej modlitwy za powołanych i o powołania. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Pamiętajmy o tej ważnej intencji także w modlitwach indywidualnych prosząc Pana Boga o dar powołań również w naszej wspólnocie parafialnej.
  2. W parafii gościmy dziś siostry bernardynki z klasztoru klauzurowego w Wieluniu. Na każdej Mszy św. podzielą się one swymi radościami i troskami. Będą także zbierały ofiary na potrzeby kościoła klasztornego.
  3. Również dziś o g. 15.oo zapraszamy na Mszę św. wszystkich czcicieli MB Różańcowej. Po niej w salce odbędzie się spotkanie formacyjne członków Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. Od wtorku codzienne będziemy odprawiać nabożeństwa majowe o g. 17.3o – w łączności z wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!
  5. W czwartek będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. W naszym kościele Msze święte w porządku niedzielnym.
    Tego dnia, na prośbę Władz Miasta Torunia, ksiądz Biskup Andrzej Suski będzie przewodniczył Mszy św. w intencji Ojczyzny, która będzie sprawowana o g. 12.oo na Rynku Staromiejskim.
    3.maja to także Dzień modlitw w intencji polskiej emigracji.

6. Maturzystów zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w piątek o g. 7.15.
  7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy się modlili o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od g. 16.oo, a dla dorosłych – od 17.oo. Po Mszy św. wieczornej – katecheza dla dorosłych. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. W tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  8. Trwają próby liturgiczne przed uroczystością I Komunii świętej. Ich grafik znajduje się w gablocie.
  9. z kroniki inwestycyjnej:
    I Poświęcenie organów i pierwszy koncert planujemy na 8.maja o g. 18.oo.

10. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne. Natomiast „Nasza Wspólnota” jest wyłożona z tyłu kościoła. Prosimy o zabranie jej do domu.
  11. Papieska intencja modlitewna na maj:„Aby za przykładem Maryi Panny każdy chrześcijanin, wyczulony zawsze na znaki Pana w swoim życiu, dawał się prowadzić Słowu Bożemu”.