1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje dla Zespołu Szkół nr 24: o godz. 9.45 dla gimnazjalistów a o godz. 11.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej. Przypominamy, że obecność na rekolekcjach jest obowiązkowa. Szczegółowy plan jest umieszczony w gablocie i w gazetce.
  2. We wtorek 24 marca o godz. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego przy parafii św. Antoniego odbędzie się wykład otwarty ks. Stanisława Orzechowskiego pt.: Rozwój miłości w małżeństwie i rodzinie.
  3. W środę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to 17 rocznica utworzenia Diecezji Toruńskiej. Pamiętajmy w modlitwach o pasterzach Kościoła toruńskiego. Jest to również dzień Dzieła Duchowej Adopcji. Wszystkich, którzy chcą włączyć się w to dzieło przez modlitwę za dzieci poczęte a nienarodzone zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Deklaracje Duchowej Adopcji będą wyłożone przy wejściu do kościoła przed środową Mszą św.
  4. W środę o godz. 19.00 w salce odbędzie się spotkanie dla klas II ponadgimnazjalnych.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o g. 16.30, dla dorosłych o 17.30, a dla młodzieży – o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o g. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można uzyskać odpust zupełny.
  6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd do Madjugorie. Zapisy w zakrystii. Przedpłata wynosi 300 zł.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych. Już dziś zarezerwujmy sobie ten czas na spotkanie z Jezusa w Słowie Bożym i sakramentach świętych.
  8. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii. Produkty spożywcze można będzie składać do kosza, a ofiary pieniężne do skarbonki przy figurze św. Antoniego.
  9. W następną niedzielę Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 15.00, a po niej spotkanie formacyjne w salce.
  10. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  11. Organizujemy parafialny wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Doliny Śmierci w Bydgoskim Fordonie w Niedzielę Palmową (5 kwietnia). Koszt 12 zł. Zapisy w zakrystii.
  12. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne, a także nowy numer „Naszej wspólnoty”.