1. W zeszłą niedzielę siostry klaryski z Kazachstanu zebrały 8862,95 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.
  2. Dziś po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie z ks. dr Dariuszem Iwańskim, biblistą i przewodnikiem po Ziemi Świętej. Będzie to wykład dotyczący historii i biblijnego znaczenia Golgoty i Grobu Pańskiego. Wszystkich serdecznie zapraszamy. W sposób szczególny zapraszamy pielgrzymów udających się w kwietniu do Ziemi Świętej. Po wykładzie odbędzie się obowiązkowe spotkanie organizacyjne. Prosimy o uzupełnienie brakujących danych (pesel, numer paszportu, adres).
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30, a dla młodzieży o 19.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach – będąc w stanie łaski uświęcającej – można pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny.
  4. Jutro obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to Dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misje w Kościele, rodzinach i świecie. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych intencjach, a także o ks. bp. Józefie. Msze św. w tym dniu odprawiamy o godz. 8.00 i 18.00.
  5. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. odmawiamy litanię do bł. Jana Pawła II oraz oddajemy cześć poprzez ucałowanie jego relikwii. Z lewej strony relikwiarza umieszczona jest skarbonka na prośby i podziękowania. Wszystkich serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
  6. W zakrystii można nabyć drewniane, polichromowane i pozłacane rzeźby bł. Jana Pawła II, które są miniaturką rzeźby z prezbiterium. Cena jednej sztuki 550 zł.
  7. Próba chóru w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.
  8. Uczniów klas II gimnazjum zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.30 lub 19.00 do salki parafialnej.
  9. Młodzież z klasy III gimnazjum oraz dorosłych pragnących przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16.00 w kościele.
  10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wielkopostne zamyślenie. Niech ten program pomoże nam dobrze przeżyć rekolekcje parafialne i wkroczyć w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.
  11. W przyszłą sobotę Mszą św. wieczorną rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które będą trwały do środy włącznie. W tym roku poprowadzi je o. Andrzej Makowski CSR, ze zgromadzenia ojców redemptorystów, poprzedni proboszcz parafii na Bielanach. Serdecznie prosimy i zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach. (plan podany będzie w przyszłym tygodniu)
  12. Jak co roku pragniemy zorganizować paczki dla biednych rodzin z naszej parafii. Dlatego w przyszłą niedzielę produkty spożywcze będzie można składać do kosza, a ofiary pieniężne do skarbonki przy figurze św. Antoniego. W intencji ofiarodawców Mszę św. ks. Mariusz odprawi w czwartek o godz. 16.30. Już dziś dziękujemy za wsparcie naszej akcji.
  13. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. w przyszłą niedzielę na godz. 15.00.
  14. Organizujemy wyjazd na misterium męki Pańskiej do Doliny Śmierci w Fordonie. Wyjazd w Niedzielę Palmową 1 kwietnia, koszt 20 zł.   Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  15. Służbę liturgiczną zapraszamy na zbiórkę w sobotę 24 marca na godz. 11.00.
  16. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  17. Przed kościołem można nabyć numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, „Świadectwo” (opisujące sposób przekazania 1% podatku na Caritas) oraz inne czasopisma religijne.