IV Niedziela Wielkiego Postu B

1. Dziś Mszami św. o g. 9.45 i 11.oo rozpoczynają swoje rekolekcje uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Ich program umieszczony jest na plakatach.
    W następną niedzielę, na wszystkich Mszach św., rozpoczną się rekolekcje dla dorosłych. Poprowadzi je o. Maksymin Tandek OFM, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Toruniu. Od poniedziałku do środy Msze święte z nauką rekolekcyjną o g. 8.oo i 18.oo. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. będzie nauka stanowa dla kobiet, a we wtorek – dla mężczyzn. Będzie dodatkowa okazja skorzystania z sakramentu pokuty.
    Młodzież swoje rekolekcje rozpocznie w Niedzielę Palmową.

2. Również dziś o g. 13.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych.
  3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki: dla dzieci o g. 16.3o, dla dorosłych o 17.3o, a dla młodzieży – o 19.oo, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o g. 17.15.
  4. W 1. sobotę miesiąca zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Piątek.
  5. Również w sobotę, z inicjatywy Caritas Diecezji Toruńskiej, w kościele garnizonowym o g. 15.oo będzie miał miejsce Koncert akustyczny POKOLENIE JP II. Bilety-cegiełki w cenie 5 zł są do nabycia w zakrystii. Szczegóły są podane na plakacie.
    Tego dnia na godzinę 19.30 do Dworu Artusa władze Miasta Torunia zapraszają na koncert muzyki poważnej poświęcony pamięci Jana Pawła II.
    W godzinie śmierci Papieża, tj. 21.37 rozpocznie się w kościele garnizonowym prezentacja Tryptyku Rzymskiego.

6. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  7. Od Mszy św. wieczornej w sobotę i przez całą następną niedzielę przeprowadzana będzie zbiórka żywności i pieniędzy na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci i rodzin ubogich z naszej parafii. Żywność można będzie składać w koszu przy figurze św. Antoniego, natomiast do skarbonki przy tej figurze – ofiary pieniężne na zakup artykułów żywnościowych.
  8. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki.
  9. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  10. Papieska intencja modlitewna na kwiecień:
    Aby we wszystkich krajach szanowano indywidualne,
    społeczne i polityczne prawa kobiety
    .