IV Niedziela Zwykła B

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej kończymy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie, za dar wspólnej modlitwy, jak również za składane przy tej okazji ofiary. Bóg zapłać!
  2. We wtorek o g. 19.oo w salce w domu parafialnym odbędzie się zebranie członków parafialnego koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
  3. W czwartek będziemy obchodzili liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze święte z błogosławieństwem świec odprawimy o g. 8.oo, 10.oo, 16.3o i 18.oo. Tego dnia w Kościele przypada Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta zbierana tego dnia zostanie przekazana na utrzymanie jedynego w naszej diecezji klasztoru klauzurowego sióstr karmelitanek w Łasinie.
  4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. czwartek będziemy się modlili o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od g. 16.oo, a dla dorosłych – od 17.oo. Po Mszy św. wieczornej – katecheza dla dorosłych. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Szczegóły są podane w gablocie. Tego też dnia odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Ewentualne nowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę członkowie koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich będą przeprowadzali zbiórkę pieniędzy do puszek na dożywianie dzieci z Zespołu Szkół nr 24. Polecamy ją ofiarności Parafian!
  6. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy.
  7. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  8. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, w której znajduje się relacja z pogrzebu śp. ks. Władysława Dembka, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne.
  9. Papieska intencja modlitewna na luty:
    Aby wspólnota międzynarodowa coraz lepiej uświadamiała sobie, że jej obowiązkiem jest jak najszybciej położyć kres handlowi ludźmi.