1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.
  2. Jutro będziemy obchodzili Uroczystość św. Józefa. Jest to dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misję w Kościele, rodzinach i świecie. Zachęcamy do zachowania świątecznego charakteru tego dnia i do udziału w Mszy św. (8.oo i 18.oo).
  3. Oddział Rejonowy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Toruńskiej zaprasza na otwarte spotkanie nt Daleko od bliskich, ale blisko Boga (refleksje z pobytu w Indiach), które odbędzie się we wtorek o g. 18.oo w Centrum Dialogu Społecznego przy ul. Łaziennej 22.
  4. W środę po wieczornej Mszy św. w plebanii będzie miało miejsce spotkanie rady duszpasterskiej. Wszystkich jej członków prosimy o obecność.
  5. Również w środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce kolejny wykład otwarty z nowego cyklu: Testament Jezusa Chrystusa. Siedem ostatnich słów z krzyża odczytane dzisiaj. (ks. dr hab. Dariusz Kotecki)
  6. Spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w sobotę o g. 15.3o w salce.
  7. Również w sobotę w kościele św. Antoniego na Wrzosach o g. 19.3o będzie miał miejsce koncert wielkopostny Antoniny Krzysztoń. Wstęp wolny.
  8. Od Mszy św. wieczornej w sobotę i przez całą następną niedzielę z inicjatywy koła Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przeprowadzana będzie zbiórka żywności i pieniędzy na przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci i rodzin ubogich z naszej parafii. Żywność można będzie składać w koszu przy figurze św. Antoniego, natomiast do skarbonki przy tej figurze – ofiary pieniężne na zakup artykułów żywnościowych.
  9. W przyszłą niedzielę o g. 15.oo zapraszamy na Mszę św. wszystkich czcicieli MB Różańcowej. Po niej w salce odbędzie się spotkanie formacyjne członków Wspólnoty Żywego Różańca.
  10. W niedzielę 25 III przypada XV rocznica ustanowienia Diecezji Toruńskiej przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Tego dnia odbędą się w Toruniu następujące obchody:
    * g. 16.oo – Msza św. koncelebrowana w diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Bielanach;
    * g. 18.oo – poświęcenie pomnika bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i męczennika, przy Wyższym Seminarium Duchownym (Plac Ks. Stefana Frelichowskiego 1).
    Księża Biskupi do udziału w tych uroczystościach zapraszają serdecznie duchowieństwo i wiernych naszej diecezji. Jednocześnie zwracają się z prośbą do wszystkich wspólnot parafialnych, by zwłaszcza w dniu obchodów rocznicowych wspierały swoją modlitwą nasz Kościół diecezjalny przez wstawiennictwo jego głównej Patronki, Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

11. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu: dla dzieci o g. 16.3o, dla dorosłych o 17.3o, a dla młodzieży – o 19.oo, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o g. 17.15.
  12. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  13. Papieska intencja modlitewna na marzec:
    „Aby Słowo Boże było coraz bardziej słuchane,
    kontemplowane, miłowane i przeżywane”.