1. Dziś jest ostatnia niedziela roku liturgicznego – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W przyszłą niedzielę rozpocznie się okres Adwentu – czas oczekiwania i przygotowania na święta Bożego Narodzenia raz refleksji nad mającym się dokonać przyjściem Chrystusa przy końcu świata. Już dziś pragniemy poinformować, że Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie o g. 7.00.
    Jednocześnie dziś przypada wspomnienie św. Jana Berchmansa, patrona ministrantów.

2. Również dziś o g. 15.00 odprawimy Mszę św. zgodnie z intencją wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy odbędzie się zebranie członków.
  3. W zakrystii przyjmujemy jeszcze intencje modlitw za zmarłych, czyli zdrowaśki – wypominki. Modlitwa i ofiara Mszy św. są najlepszym dowodem naszej pamięci o zmarłych.
  4. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Jest to jednocześnie dzień imienin Biskupa Toruńskiego.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży od g. 16.00, a dla dorosłych – od 17.00. Po Mszy św. wieczornej – katecheza dla dorosłych. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie. Tego dnia udamy się też z posługą sakramentalną do chorych.
  6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a w każdą niedzielę w kościele o g. 8.00 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.
  7. P. kościelny i p. organista roznoszą opłatki świąteczne. Ze strony parafii tylko oni mają stosowne upoważnienia.
  8. Jak co roku rozprowadzamy świece wigilijne „Caritas”. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  9. W sobotę i w niedzielę w parafii św. Michała Archanioła odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci i młodzieży. Szczegóły są podane w gablocie.
  10. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę”, „Naszą Wspólnotę” i inne czasopisma religijne.
  11. Papieska intencja modlitewna na grudzień:
    „Aby Chrystus, cichy i pokornego serca, natchnął przywódców państw mądrością i odpowiedzialnością w sprawowaniu władzy.”