1. Dziś przypada uroczystość Narodzenia św. Jan Chrzciciela. Jest to jednocześnie dzień patrona naszego miasta i toruńskiej katedry.
  2. Także dziś ksiądz neoprezbiter Grzegorz Koczot odprawi w naszym kościele o g. 13.oo Mszę św. sekundycyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Zachęcamy do udziału w tej szczególnej liturgii.
  3. Również dziś o g. 15.oo odprawimy Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Różańcowych. Wszystkich czcicieli MB Różańcowej serdecznie zapraszamy!
  4. W środę będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – głównej patronki naszej diecezji. Uroczystości rozpoczną się o godz. 16.oo w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna poprzedzona będzie prywatnym czuwaniem przed Cudowną Ikoną MBNP. Następnie wyruszy procesja z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do parafii św. Józefa na Bielanach gdzie o g. 18.oo zostanie odprawiona Eucharystia.
  5. W piątek przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszym kościele o g. 8.oo i 18.oo. W tym dniu, za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa oraz po złożeniu wyznania wiary, przyjęciu Komunii świętej i modlitwie w intencji Ojca Świętego, można uzyskać odpust zupełny. Kolekta zbierana podczas Mszy świętych stanowić będzie tzw. świętopietrze, czyli ofiarę na utrzymanie Stolicy Apostolskiej. Tego dnia nie obowiązuje post piątkowy.
  6. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiamy codziennie w łączności z półgodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. Serdecznie zapraszamy!
  7. W miesiącach wakacyjnych w parafii posługiwać będzie mniejsza liczba księży, a w niedziele w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. o g. 13.oo i 15.oo.
    Ksiądz Mariusz prosi, aby sprawy związane z planowanym przyjęciem sakramentu małżeństwa w miesiącach wakacyjnych oraz we wrześniu zgłosić lub uzupełnić do końca czerwca.
    W czasie wakacji sakramentu chrztu świętego udzielać będziemy w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca w łączności z Mszą św. o g. 12.oo.

8. W okresie wakacyjnym nie będzie w kościele wspólnego śpiewu Godzinek.
  9. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Toruńskiej w dniach 1 – 2. lipca zaprasza na Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę.
  10. Z inicjatywy Klubu Seniora w przyszłą niedzielę organizujemy autokarowy wyjazd do Linowa na uroczystość wprowadzenia ks. Mirosława jako proboszcza parafii. Koszt – 10 zł.
  11. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne. Natomiast „Nasza Wspólnota” jest wyłożona pod chórem i z przodu kościoła.
    Na czas wakacji zawieszamy wydawanie naszej gazetki parafialnej!

12. Papieskie intencje modlitewne:
  • czerwiec:„Aby Pan strzegł marynarzy i wszystkich związanych z morzem”.
  • lipiec:„Aby wszyscy obywatele, zarówno indywidualnie, jak i zbiorowo,
    mogli czynnie uczestniczyć w życiu publicznym i nim kierować”.

• sierpień:„Za wszystkich, którzy przeżywają trudności wewnętrzne i chwile prób, aby w Chrystusie znaleźli światło i wsparcie pomagające odkryć prawdziwe szczęście”.