1. W zeszłą niedzielę podczas zbiórka na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii zebraliśmy 5444,46 zł, co pozwoliło przygotować paczki dla 64 rodzin. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, a w sposób szczególny dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich naszej parafii za przeprowadzenie tej akcji.
  2. Na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy dziś o godz. 17.15.
  3. Wkraczamy w czas Wielkiego Tygodnia. Serdecznie prosimy Parafian o zachowanie szczególnego charakteru tych dni także w domach rodzinnych.
  4. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze św. Janów Ksiądz Biskup Andrzej Suski będzie celebrował Mszę krzyżma. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy.
  5. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz alkoholu, a także post ilościowy (trzy posiłki, w tym jeden do syta, obowiązuje wiernych od 8 do 60 roku życia).
  6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Piątek od gody. 9.00. Dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Przypominamy o poście ścisłym obowiązującym w tym dniu.
  7. Rodziców i rodziców chrzestnych, których dziecko przyjmie sakrament chrztu zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.30.
  8. Zapraszamy do wspólnej nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 15.00, a w pozostałe dni – o godz. 17.30. Zakończenie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30.
  9. Tradycyjnie poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie co półgodziny od godz. 9.00 do 17.00.
  10. Przypominamy, że trwa spowiedź wielkanocna. Dlatego prosimy o oddawanie kartki podczas spowiedzi. Jeśli ktoś jeszcze jej nie posiada, można ją odebrać w zakrystii.
  11. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  12. Przed kościołem można nabyć numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.
  13. Intencje papieskie na miesiąc kwiecień: „Aby wielu młodych ludzi potrafiło odpowiedzieć na powołanie Chrystusa i naśladować Go w kapłaństwie i z życiu zakonnym”.