1. Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich informuje, że dzięki ofiarności Parafian w czasie wielkopostnej zbiórki na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii zebraliśmy 5213, 85 zł i żywność, co pozwoliło przygotować paczki dla 75 rodzin. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Rodziców, którzy zamawiali szatki dla dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie i odbiór do salki parafialnej dziś po Mszy św. o godz. 15.00.
  3. Wkraczamy w czas Wielkiego Tygodnia. Serdecznie prosimy Parafian o zachowanie szczególnego charakteru tych dni także w domach rodzinnych.
  4. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze św. Janów Ksiądz Biskup Andrzej Suski będzie celebrował Mszę krzyżma. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy.
  5. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz alkoholu, a także post ilościowy (trzy posiłki, w tym jeden do syta, od 8 do 60 roku życia).
  6. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Piątek od gody. 9.00. Dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Przypominamy o poście ścisłym obowiązującym w tym dniu.
  7. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który przygotowuje nas do świąt Wielkiej Nocy, a jednocześnie skłania nas do refleksji i medytacji nad miłością Boga. Dlatego w imieniu młodzieży naszej parafii zapraszamy na spotkanie poświęcone męce Pańskiej. Odbędzie się ono we wtorek po Mszy św. wieczornej.
  8. Serdecznie zapraszamy na szczególne spotkanie z Biblią. Odbędzie się ono w Wielką Środę 20 o godz. 21.00, w kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Koniuchach w Toruniu. Temat kwietniowego spotkania brzmi: Święto Paschy. Pasja czyli my. Niech to spotkanie będzie zachętą do głębszego przeżywania Triduum Paschalnego. Jednocześnie informujemy, że jest ono dla osób powyżej 15 roku życia.
  9. Zapraszamy do wspólnej nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 15.00, a w pozostałe dni – o godz. 17.30. Zakończenie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30.
  10. Tradycyjnie poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie co półgodziny od godz. 9.00 do 17.00.
  11. Przypominamy, że trwa spowiedź wielkanocna. Dlatego prosimy o oddawanie kartki podczas spowiedzi. Jeśli ktoś jeszcze jej nie posiada, można ją odebrać w zakrystii.
  12. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  13. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy w drugi dzień Świąt Wielkanocnych na Mszę św. na godz. 15.00. W tym miesiącu nie będzie spotkania formacyjnego.
  14. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę”, gazetkę o Janie Pawle II w cenie 1,3 zł, List, darmowy magazyn „Świadectwo” oraz inne czasopisma religijne.