1. Dzisiejsza niedziela jest patronalnym świętem Caritas. Z tej okazji przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy do puszek na cele dobroczynne. Prosimy też o przyniesienie Skarbonek Wielkopostnych. Złożone ofiary zostaną przekazane do Centrum Caritas i przeznaczone na rehabilitację chorych – przede wszystkim dzieci.
  2. Wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy dziś na zakończenie nowenny o g. 14.30 i na Mszę św. o g. 15.oo w ich intencji i w intencji parafii.
  3. Dziś także w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach o g. 15.oo rozpocznie się centralna uroczystość ku czci Miłosierdzia Bożego.
  4. W piątek dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania w dwóch grupach – o g. 16.oo i 17.oo.
  5. W poniedziałek będziemy obchodzili liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka Ewangelisty, a w sobotę – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  7. W każdą niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  8. Organizujemy autokarowy wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w Warszawie 26 maja (piątek) g. 9.3o. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.