1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30.
  2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek będzie przeznaczona na cele dobroczynne. Polecamy Waszej ofiarności.
  3. Na zakończenie nowenny do Miłosierdzia Bożego zapraszamy dziś o godz. 14.30, a po niej na Mszę św.
  4. Dla wszystkich katolików, zwłaszcza dla nas Polaków dzisiejszy dzień jest wyjątkowy. Po długo oczekiwanym czasie Sługa Boży Jan Paweł II na mocy autorytetu Papieża Benedykta XVI zostanie ogłoszony jako błogosławiony. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski, który rozpoczniemy o godz. 20.00, programem słowno-muzycznym. Zakończymy uroczyście około godz. 21.00, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odmówieniem litanii do bł. Jana Pawła II. Tego dnia również odbędą się uroczystości odpustowe w diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach. Początek o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy w imieniu tamtej wspólnoty parafialnej.
  5. Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski zapraszają na uroczystości związane z beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II. Obejmują one trzy dni. 29 kwietnia w kościele garnizonowym od godz. 19.00 projekcja filmu i koncert dziękczynny za beatyfikację, 1 maja od godz. 9.00 na Rynku Staromiejskim (w programie m.in. transmisja uroczystości beatyfikacyjnych z Watykanu) oraz 3 maja o godz. 12.00 Msza św. na Rynku Staromiejskim pod przewodnictwem Ks. Bp. Józefa Szamockiego. Więcej informacji na plakatach przy wyjściu z kościoła i w gablocie. Serdecznie zapraszamy.
  6. W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski, zaś w środę święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
  7. We wtorek obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Podczas sumy parafialnej odnowimy Milenijny Akt Oddania Polski.
  8. Wszystkich maturzystów zapraszamy na Mszę św., która w ich intencji zostanie odprawiona w środę o godz. 7.15.
  9. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w pierwszy czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiedź święta od godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży, a od 17.00 dla dorosłych, po wieczornej Mszy Świętej katecheza dla dorosłych. W sobotę zapraszamy na różaniec fatimski na godz. 7.15.
  10. Klub Seniora organizuje pielgrzymkę do sanktuariów na południu Polski. W planie pielgrzymki znajdują się: Jasna Góra, Łagiewniki, Zakopane, a także Oświęcim i Wieliczka. Termin wyjazdu od 5 do 11 czerwca. Koszt 650 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  11. W przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy na Mszę św. na godz. 13.00, podczas której nasz chór parafialny zaśpiewa pieśni związane z bł. Janem Pawłem II.
  12. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.