1. Dzisiejsza niedziela jest patronalnym świętem Caritas. Z tej okazji przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy do puszek na cele dobroczynne. Prosimy też o przyniesienie Skarbonek Wielkopostnych. Złożone ofiary zostaną przekazane do Centrum Caritas i przeznaczone na cele dobroczynne.
  2. Zapraszamy na zakończenie nowenny do Miłosierdzia Bożego o g. 14.3o, a o g. 15.oo – na Mszę św. dziękczynno-błagalną za Parafian (intencja wspólnoty Miłosierdzia Bożego).
  3. Dziś o g. 15.oo zapraszamy na Mszę św. również wszystkich czcicieli MB Różańcowej. Po niej w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne członków Wspólnoty Żywego Różańca.
  4. Dziś także, po Mszy św. o g. 15.oo, w salce w domu parafialnym będzie można odebrać szatki liturgiczne dla dzieci przygotowyjących się do I Komunii św.
    Natomiast w dolnej salce będzie miało miejsce spotkanie małżeństw niesakramentalnych.

5. W środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce kolejny wykład otwarty z nowego cyklu: Testament Jezusa Chrystusa. Siedem ostatnich słów z krzyża odczytane dzisiaj. (ks. dr hab. Zdzisław Pawłowski)
  6. W czwartek przypada rocznica wyboru papieża Benedykta XVI.
  7. W sobotę dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej przystąpią po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania: grupa I od g. 9.oo, a grupa II – od g. 10.oo.
  8. W sobotę 28 IV planujemy pielgrzymkę do sanktuarium w Oborach. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  9. Następna niedziela będzie dniem modlitw w intencji kierowców.
  10. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a w niedzielę o g. 8.oo śpiewamy Godzinki.
  11. Przed kościołem można nabyć m. in. „Niedzielę”, „Naszą Wspólnotę” zawierającą m.in. kronikę inwestycyjną i odezwę Dyrektora Caritas Diecezji Toruńskiej.
  12. Papieska intencja modlitewna na kwiecień:„Aby każdy chrześcijanin, przyjmując światło Ducha Świętego i poddając się Jego kierownictwu, wiernie i z entuzjazmem odpowiadał na powszechne powołanie do świętości”.

KRONIKA INWESTYCJI

1. Do 9 IV na apel ks. Proboszcza wpłynęło 565 kopert z ofiarami – razem 60 995 zł.
    Składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać! za tak hojne ofiary. Ponieważ wielu ludzi tę wpłatę traktuje jako pierwszą ratę, dlatego też w 1.niedzielę maja tj. 6 V, odbędzie się ponownie zbiórka do puszek na ten cel (po Mszach przed kościołem). Oczywiście można wpłacać w dowolny sposób np. na tacę, w zakrystii czy na konto. Dla ułatwienia koperty z nadrukiem są wyłożone z przodu kościoła i pod chórem.

2. We wtorek zwożono materiały potrzebne do wymiany dachu, a w środę przywieziono rusztowanie i rozpoczęto pracę.
  3. Prace przy budowie organów przebiegają planowo. O ich zakończeniu, poświęceniu i pierwszym koncercie poinformujemy, gdy będą gotowe.