1. Wkraczamy w czas Wielkiego Tygodnia. Serdecznie prosimy Parafian o zachowanie szczególnego charakteru tych dni także w domach rodzinnych. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – dziś o g. 17.15.
  2. Szczegółowy plan nabożeństw i spowiedzi w Wielkim Tygodniu znajduje się na str.2 gazetki i w gablocie.
  3. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży. Program obchodów diecezjalnych zamieszczony jest w gablocie.
  4. Jutro przypada 2. rś. Sługi Bożego Jana Pawła II. O g. 17.oo w kościele garnizonowym rozpocznie się Droga Krzyżowa. Po niej ok. g. 18.oo w katedrze zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za dar życia i posługi Jana Pawła II z prośbą o rychłą beatyfikację. W tej samej intencji również w naszym kościele o g. 21.oo zostanie odprawiona Msza św. zakończona Apelem.
  5. W poniedziałek, z w/w powodów, nie będzie próby chóru.
  6. W Wielki Czwartek o g. 10.oo w katedrze Ksiądz Biskup Andrzej Suski będzie celebrował Mszę krzyżma. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy także naszych Parafian.
  7. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w Wielki Piątek. Dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.
  8. W Wielką Sobotę nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i postu ilościowego. Zaleca się je jednak jako przygotowanie do świątecznego posiłku z pobłogosławionych pokarmów.
  9. W 1.sobotę m-ca zapraszamy do kościoła o g. 7.15 na rozmyślanie i modlitwę różańcową – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie.
  10. Zapraszamy do wspólnej nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa w Wielki Piątek i Sobotę o g. 15.oo, a w pozostałe dni – o g. 17.3o. Zakończenie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o g. 14.3o.
  11. Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich z radością informuje, że dzięki ofiarności Parafian w czasie wielkopostnej kwesty zebrano 3312 zł oraz trochę żywności, co pozwoliło, po dokonaniu zakupów, przygotować 60 paczek. Zostały one rozdane ubogim rodzinom naszej parafii w minioną środę.
  12. Ofiary na kwiaty i świece do Ciemnicy i grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  13. Po Wigilii Paschalnej w nocy i przez całą Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, zgodnie z zapowiedzią, będą zbierane do specjalnych puszek ofiary na wcześniej przedstawione inwestycje w naszym kościele.
  14. Papieska intencja modlitewna na kwiecień:
    „Aby każdy chrześcijanin, przyjmując światło Ducha Świętego i poddając się Jego kierownictwu, wiernie i z entuzjazmem odpowiadał na powszechne powołanie do świętości.”.