1. Parafialne Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich informuje, że dzięki ofiarności Parafian w czasie wielkopostnej zbiórki na paczki dla biednych rodzin z naszej parafii zebraliśmy 5070 zł, co pozwoliło przygotować paczki dla 64 rodzin. Jeszcze raz składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  2. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 15.00, a po niej na spotkanie formacyjne w salce.
  3. Wkraczamy w czas Wielkiego Tygodnia. Serdecznie prosimy Parafian o zachowanie szczególnego charakteru tych dni także w domach rodzinnych.
  4. Plan nabożeństw w Wielkim Tygodniu:
    1. w poniedziałek, wtorek i środę – Msze Święte i nabożeństwa bez zmian, w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie sprawujemy Mszy św. o godz. 8.00, w Wielki Czwartek – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, w Wielki Piątek – liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00, w Wielką Sobotę – obrzędy Wigilii Paschalnej i Msza Rezurekcyjna od godz. 22.00. Początek nabożeństwa w ogrodzie za plebanią. Przynosimy ze sobą świece. W niedzielę nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.
    2. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w czwartek do godz. 21.00, w piątek od godz. 7.00 przez cały dzień do wieczornej liturgii, a następnie przez całą noc i cały dzień do Wigilii Paschalnej. Prosimy o czuwanie w godzinach nocnych z piątku na sobotę według planu zamieszczonego w gablocie i gazetce.
    3. Plan nocnej adoracji z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę:
      • od 20.00 – służba liturgiczna
      • od 21.00 – Żywy Różaniec, Nieustający Różaniec i Klub Seniora
      • od 22.00 – Domowy Kościół, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i wspólnota Miłosierdzia Bożego
      • od 23.00 – mieszkańcy ul. Lelewela i Kołłątaja
      • od 0.00 – mieszkańcy ul. Legionów, Żelaznej oraz Żwirki i Wigury
      • od 1.00 – mieszkańcy ul. PCK i Czarlińskiego
      • od 2.00 – mieszkańcy ul. Podgórnej, św. Mikołaja i Kordeckiego
      • od 3.00 – ul. B. Głowackiego i Grudziądzkiej
      • od 4.00 – ul. Wybickiego
      • od 5.00 – mieszkańcy ul. Chodkiewicza, Ogrodowej, Piaskowej i Wiązowej
      • od 6.00 – mieszkańcy ul. Dekerta, Młodzieżowej i Kilińskiego
    4. Okazja do spowiedzi: do środy, jak zwykle, pół godziny przed Mszą Św., w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – od 7.00 do 8.00 i od 17.00 do 18.00, w Wielką Sobotę – od 7.00 do 8.00 i od 17.00 do 20.00.
  5. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w katedrze Ksiądz Biskup Andrzej Suski będzie celebrował Mszę krzyżma. Do udziału w tej uroczystości serdecznie zapraszamy.
  6. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz alkoholu, a także post ilościowy (trzy posiłki, w tym jeden do syta).
  7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w Wielki Piątek od gody. 9.00. Dodatkowe zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii. Przypominamy o poście ścisłym obowiązującym w tym dniu.
  8. Zapraszamy do wspólnej nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa w Wielki Piątek i Sobotę o godz. 15.00, a w pozostałe dni – o godz. 17.30. Zakończenie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego o godz. 14.30.
  9. Tradycyjnie poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę odbywać się będzie co półgodziny od godz. 9.00 do 17.00.
  10. Organizujemy również wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Grębocina. Wyjazd w Wielką Środę 31 marca o godz. 19.15. Koszt 7 zł. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.
  11. Ofiary na kwiaty i świece do grobu Pańskiego można składać do skarbonki koło chrzcielnicy. Za wszystkich ofiarodawców ks. Prałat odprawi Mszę św. podczas Wigilii Paschalnej.
  12. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne.
  13. Intencje papieskie na miesiąc kwiecień: „Aby odpowiedzią na wszelkie zakusy fundamentalizmu i ekstremizmu był niezmienny szacunek, tolerancja i dialog między wszystkimi wierzącymi”.
  14. W pierwszą sobotę – Wielką Sobotę – zapraszamy na Różaniec fatimski o godz. 8.15.