1. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
  2. Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy Parafii Katedralnej świętych Janów w Toruniu zaprasza do udziału w V Rodzinnym Wieczorze Kolęd, który odbędzie się dziś o godzinie 16.00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Zapraszamy całe rodziny. Wstęp bezpłatny.
  3. Jutro zakończenie roku kalendarzowego. Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą na godz. 18.00, w której będziemy dziękować Panu Bogu za Jego łaski, przepraszać za nasze błędy i prosić o dalsze łaski na nadchodzący rok 2008. Podczas tej Mszy Ksiądz Prałat dokona podsumowania działań parafii w roku 2007.
  4. We wtorek 1 stycznia obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w porządku niedzielnym. Informujemy, że każdy katolik ma obowiązek uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej.
  5. W środę rozpoczynamy wizyty duszpasterskie, zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie i przygotowanie krzyża, świeczników, wody święconej a dzieci szkolne zeszytów z religii i książeczek do bierzmowania. Kolędę w dni powszednie rozpoczynamy od godz. 16.00, w soboty od 15.00 a w niedziele od 14.15.
       Plan kolęd:

• 2 stycznia (środa) – ul. Kołłątaja numery nieparzyste od 1-27
    • 3 stycznia (czwartek) – ul. Kołłątaja numery nieparzyste od 29-31e oraz parzyste od 2 – 18b
    • 4 stycznia (piątek) – ul. Kołłątaja 20-22
    • 5 stycznia (sobota) – ul. Podgórna numery nieparzyste
    • 6 stycznia (niedziela) – wieżowce Młodzieżowa 22 i 24, Żelazna 11 i 11a oraz Kordeckiego numery parzyste Zmiana!
    • 7 stycznia (poniedziałek) – ul. Podgórna numery parzyste oraz Wybickiego 18 i 18a Zmiana!
  6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: w pierwszy czwartek będziemy modlić się o nowe i dobre powołania kapłańskie i zakonne, w pierwszy piątek okazja do spowiedzi od 16.00, w pierwszą sobotę o godz. 7.15 różaniec fatimski.
  7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie u nas zwaną Trzech Króli. Poświęcenie kredy na każdej mszy.
  8. Przed kościołem można nabyć „Niedzielę” i inne czasopisma religijne, a także nowy numer „Naszej wspólnoty”.
  9. Intencje papieskie na miesiąc styczeń:
    „Aby Kościół usilniej dążył do pełnej, widzialnej jedności, ukazując w ten sposób coraz lepiej swoje oblicze wspólnoty miłości, która odzwierciedla jedność Ojca, Syna i Ducha Świętego”.