Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16.04.2006

1. W radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim parafianom, gościom i sympatykom życzymy, by blask wielkanocnego poranka wypełnił Wasze serca radosną wiarą i umocnił nadzieję, która pozwala ufnie patrzeć w przyszłość!
    Również Księża Biskupi obejmują nas wszystkich serdecznym błogosławieństwem i życzą nam, aby Chrystus zmartwychwstały, który przezwyciężył śmierć, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię (2 Tm 1,10), umacniał nas w wierze, miłości i nadziei.

2. Zapraszamy do wspólnej nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nabożeństwa odprawiane są codziennie o g. 17.3o aż do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich czcicieli Miłosierdzia Bożego na zakończenie nowenny o g. 14.30 i na Mszę św. o g. 15.oo w ich intencji i w intencji parafii.
  3. Kolekta zbierana w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Polecamy ją ofiarności Parafian.
  4. W środę w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o g. 20.oo będzie miał miejsce kolejny wykład otwarty na temat: Na wzór męczenników ostatniej wojny. Drogi odwagi i męstwa w czasie próby.
  5. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Koniuchach i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszają młodzież wraz z duszpasterzami na modlitewne czuwanie w Wigilię Święta Miłosierdzia Bożego tj. 22.kwietnia (sobota) na godz. 2o.oo. Natomiast w niedzielę w sanktuarium o g. 15.oo rozpocznie się centralna uroczystość ku czci Miłosierdzia Bożego.
  6. W następną niedzielę zostanie przeprowadzona przed kościołem zbiórka pieniędzy do puszek na cele dobroczynne.
  7. Prosimy, aby do następnej niedzieli zostały przyniesione Skarbonki Wielkopostne. Złożone ofiary zostaną przekazane do Centrum Caritas i przeznaczone na rehabilitację chorych – przede wszystkim dzieci.
  8. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  9. Organizujemy autokarowy wyjazd na spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI w Warszawie 26 maja (piątek) g. 9.3o. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. W środę przypada 1. rocznica wyboru papieża Benedykta XVI. Otoczmy Ojca Świętego serdeczną modlitwą.
  10. Przed kościołem można nabyć Niedzielę, Naszą Wspólnotę i inne czasopisma religijne. Tam też rozprowadzane są ulotki informujące i zachęcające do przekazania 1% z podatku na rzecz działalności charytatywnej Caritas Diecezji Toruńskiej.