1. Dzisiejszy dzień jest świętem rodzin chrześcijańskich. Zapraszamy małżonków, rodziny szczególnie na Mszę św. o g. 13.oo, w czasie której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Liturgię i świadectwo przygotowała wspólnota Domowego Kościoła.
    Przed kościołem jest przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, którego celem jest niesienie pomocy samotnym matkom i rodzinom wielodzietnym.

2. W tym ostatnim dniu roku zapraszamy na Mszę św. o g. 18.oo, by wspólnie dziękować Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku, przepraszać za popełnione grzechy i prosić o dary potrzebne w Roku Pańskim 2007. Ks. Prałat przedstawi roczne sprawozdanie z życia naszej wspólnoty parafialnej, które zostanie powtórzone w skrócie w Nowy Rok.
  3. Jutro będziemy obchodzili uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Zobowiązuje ona do uczestniczenia we Mszy św. Stąd Msze będziemy sprawowali według porządku niedzielnego. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Pokoju.
  4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach przy Żłóbku na Rynku Staromiejskim, które odbywają się codziennie do Uroczystości Objawienia Pańskiego o g. 15.oo.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W 1. Czwartek będziemy się modlili o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, także z naszej parafii. W 1. piątek miesiąca spowiedź tylko od g. 7.3o do 8.oo i od 17.oo do 18.oo. W 1. sobotę zapraszamy do kościoła wyjątkowo o g. 7.45 na wspólną modlitwę różańcową i rozmyślanie – zgodnie z prośbą Maryi w Fatimie.
  6. W sobotę obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji ludowej zwaną świętem Trzech Króli. Uroczystość ta nakłada na katolika zobowiązanie do udziału w Mszy świętej. Stąd Msze odprawimy według porządku niedzielnego. Kolekta zbierana tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby misji katolickich w świecie. Podczas Mszy świętych nastąpi też poświęcenie kredy i kadzidła.
  7. Również w uroczystość Objawienia Pańskiego o g. 15.oo odprawimy Mszę św. zgodnie z intencją wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy odbędzie się spotkanie opłatkowe w salce w domu parafialnym.
  8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Chrztu Pańskiego. Dla nas wierzących jest to okazja do wzbudzenia w sobie świadomości przyjętego sakramenty chrztu świętego.
  9. Papieska intencja modlitewna na styczeń:
    „Aby w naszych czasach, naznaczonych wieloma przypadkami przemocy, Pasterze Kościoła wskazywali nadal sercu każdego człowieka drogę pokoju i porozumienia między narodami”.

10. W naszej wspólnocie parafialnej we wtorek 2 I rozpoczniemy wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, przygotowanie krzyża, świec i wody święconej (można ją czerpać z pojemnika postawionego przy figurze św. Antoniego), a dzieci i młodzież szkolną o przygotowanie zeszytów z religii. W dni powszednie kolędy rozpoczynamy o godz. 16.oo, w soboty – o 15.oo, zaś w niedziele – o 14.15.

PLAN KOLĘD:

• 2 I (wtorek)
    Lelewela nieparzyste i parzyste 2–10 b

• 3 I (środa)
    Lelewela parzyste 12-50

• 4 I (czwartek)
    Wybickiego parzyste 10 b–22 c (bez wieżowca)

• 5 I (piątek)
    Wybickiego 22 d–40 b, 19 i 21
    oraz stare budownictwo (6-12 i 9-37)

• 6 I (Objawienie Pańskie)
    nie kolędujemy!