1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Dla nas wierzących jest to okazja do wzbudzenia w sobie świadomości przyjętego sakramenty chrztu świętego.
 2. W środę o g. 19.oo w salce w domu parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu przygotowania młodzieży bierzmowanej do małżeństwa i rodziny. Do udziału w spotkaniach zobowiązani są uczniowie pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych z naszej parafii.
 3. W sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Seniora. Odbędzie się ono w salce w domu parafialnym o g. 15.3o. Przewidziana jest prelekcja i pokaz slajdów na temat: Wakacje Chopina na łonie Ojczyzny.
 4. Również w sobotę w kościele garnizonowym o g. 19.oo będzie miał miejsce koncert Stana Borysa, częściowo dedykowany Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II. Szczegóły są podane w gablocie.
 5. W przyszłą niedzielę kolekta zbierana będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Polecamy ją ofiarności Parafian.
 6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a w niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 7. Papieska intencja modlitewna na styczeń:
  „Aby w naszych czasach, naznaczonych wieloma przypadkami przemocy, Pasterze Kościoła wskazywali nadal sercu każdego człowieka drogę pokoju i porozumienia między narodami ”.

 8. W naszej wspólnocie parafialnej trwają wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, przygotowanie krzyża, świec i wody święconej (można ją czerpać z pojemnika postawionego przy figurze św. Antoniego), a dzieci i młodzież szkolną o przygotowanie zeszytów z religii. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.oo, w soboty – o 15.oo, zaś w niedziele – o 14.15.

PLAN KOLĘD:

 • 7 I (niedziela)
  wieżowceWybickiego 18-18a, Żelazna 11-11a, Młodzieżowa 22-24

 • 8 I (poniedziałek)
  Wybickiego 23 i Chodkiewicza

 • 9 I (wtorek)
  L. Czarlińskiego i Kordeckiego

 • 10 I (środa)
  Młodzieżowa 19-25 i Piaskowa

 • 11 I (czwartek)
  Dekerta

 • 12 I (piątek)
  Legionów nieparzyste

 • 13 I (sobota)
  Legionów parzyste i Żwirki i Wigury oraz Podgórna 13-21

 • 14 I (niedziela)
  Podgórna nieparzyste od 23 i parzyste oraz Zamknięta

 • 15 I (poniedziałek)
  Wiązowa

Plan kolęd znajduje się w gablocie i na internetowej stronie parafii.