1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Dla nas wierzących jest to okazja do wzbudzenia w sobie świadomości przyjętego sakramenty chrztu świętego.
  2. W środę o g. 19.oo w salce w domu parafialnym odbędzie się kolejne spotkanie w cyklu przygotowania młodzieży bierzmowanej do małżeństwa i rodziny. Do udziału w spotkaniach zobowiązani są uczniowie pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych z naszej parafii.
  3. W sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie Klubu Seniora. Odbędzie się ono w salce w domu parafialnym o g. 15.3o. Przewidziana jest prelekcja i pokaz slajdów na temat: Wakacje Chopina na łonie Ojczyzny.
  4. Również w sobotę w kościele garnizonowym o g. 19.oo będzie miał miejsce koncert Stana Borysa, częściowo dedykowany Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II. Szczegóły są podane w gablocie.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta zbierana będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Polecamy ją ofiarności Parafian.
  6. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu, a w niedzielę w kościele o g. 8.oo śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
  7. Papieska intencja modlitewna na styczeń:
    „Aby w naszych czasach, naznaczonych wieloma przypadkami przemocy, Pasterze Kościoła wskazywali nadal sercu każdego człowieka drogę pokoju i porozumienia między narodami ”.

8. W naszej wspólnocie parafialnej trwają wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Prosimy o życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę, przygotowanie krzyża, świec i wody święconej (można ją czerpać z pojemnika postawionego przy figurze św. Antoniego), a dzieci i młodzież szkolną o przygotowanie zeszytów z religii. W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o godz. 16.oo, w soboty – o 15.oo, zaś w niedziele – o 14.15.

PLAN KOLĘD:

• 7 I (niedziela)
    wieżowceWybickiego 18-18a, Żelazna 11-11a, Młodzieżowa 22-24

• 8 I (poniedziałek)
    Wybickiego 23 i Chodkiewicza

• 9 I (wtorek)
    L. Czarlińskiego i Kordeckiego

• 10 I (środa)
    Młodzieżowa 19-25 i Piaskowa

• 11 I (czwartek)
    Dekerta

• 12 I (piątek)
    Legionów nieparzyste

• 13 I (sobota)
    Legionów parzyste i Żwirki i Wigury oraz Podgórna 13-21

• 14 I (niedziela)
    Podgórna nieparzyste od 23 i parzyste oraz Zamknięta

• 15 I (poniedziałek)
    Wiązowa

Plan kolęd znajduje się w gablocie i na internetowej stronie parafii.