Uroczystość Narodzenia Pańskiego

1. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy wszystkim parafianom i gościom, aby Jezus Chrystus będący nadzieją człowieka, błogosławił Wam na drogach życia. Niech przeżyta na nowo Tajemnica Wcielenia stanie się źródłem pokoju i radości. Radość Bożego Narodzenia, z jaką witamy przyjście Zbawiciela, niech umacnia nas wszystkich w czynieniu dobra, które ubogim przywraca nadzieję, a czyniących dobro ubogaca w poczucie sensu i wartości ich życia.
  2. W dwóch dniach Uroczystości Bożego Narodzenia Msze święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego. (jedynie w pierwszy dzień świąt nie będzie Mszy o g. 7.oo).
  3. W 2.dzień Świąt zapraszamy rodziny do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek. III Rodzinny Wieczór Kolęd rozpocznie się o g. 17.oo w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Śpiew poprowadzi zespół Claritas i schola katedralna Portamus gaudium. Szczegóły są podane w gablocie.
  4. Również w 2. dzień Świąt kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Polecamy je ofiarności Parafian.
  5. W tym roku zostały zakupione za 5500 zł kolejne figury do Żłóbka.
  6. Święto Świętej Rodziny w tym roku przypada w najbliższy piątek. Tego dnia parafia św. Antoniego na Wrzosach zaprasza na uroczystość wprowadzenia relikwii św. Joanny Beretty Molli, kanonizowanej przez Jana Pawła II w 2004 r. – współczesnej świętej, która realizowała swoje powołanie do świętości jako żona, matka i lekarz. Obchody rozpoczną się o g. 15.oo. Będą transmitowane przez Radio Maryja i TV Trwam.
  7. W ostatnim dniu roku zapraszamy na Mszę św. o g. 18.oo, by wspólnie dziękować Bogu za łaski otrzymane w mijającym roku, przepraszać za popełnione grzechy i prosić o dary potrzebne w Roku Pańskim 2006. Ks. Prałat przedstawi roczne sprawozdanie z życia naszej wspólnoty parafialnej, które zostanie powtórzone w skrócie w Nowy Rok.
  8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach przy Żłóbku na Rynku Staromiejskim, które odbywać się będą codziennie do Uroczystości Objawienia Pańskiego o g. 15.oo.
  9. Codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. w kościele jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do trwania na modlitwie przed Panem Jezusem!
  10. W następną niedzielę, w Nowy Rok, przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka pieniędzy do puszek na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia, którego celem jest niesienie pomocy samotnym matkom i rodzinom wielodzietnym.
  11. Wizyty duszpasterskie, zwane kolędą, rozpoczniemy tradycyjnie 2 stycznia od ul. Kołłątaja. W następnych dniach odwiedzimy rodziny mieszkające przy ul. Czarlińskiego i Młodzieżowej.
  12. Papieska intencja modlitewna na grudzień:
    Aby upowszechniło się pełne zrozumienia godności mężczyzny i kobiety, jaką Stwórca obdarzył człowieka.