1. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w łączności z wieczorną adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30.
  2. Informujemy, że zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Andrzeja Suskiego z dniem 1 lipca br. nowym proboszczem w naszej parafii będzie ks. kanonik dr Dariusz Żurański.
  3. Informujemy także, że Ks. Biskup z dniem 25 sierpnia zwalnia z obowiązków wikariusza ks. Łukasza Snopka i przenosi na parafię pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu oraz ks. Mariusza Wojnowskiego i kieruje na studia specjalistyczne z zakresu katechetyki na Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Księżom dziękujemy za lata posługi kapłańskiej w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych w dalszej posłudze kapłańskiej. Jednocześnie informujemy, że od 25 sierpnia w naszej parafii będą nowi wikariusze ks. Łukasz Skarżyński i ks. Dawid Urbaniak.
  4. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji. Początek uroczystości w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Koniuchach o godz. 16.00. Po nowennie przejdzie procesja ulicami miasta do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy przy parafii pw. św. Józefa, gdzie około godz. 18.00 pod przewodnictwem Ks. Bp. Andrzeja Suskiego zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  5. W piątek przypada Uroczystość św. św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu osoby, które posługują się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny po odmówieniu modlitwy „Wierzę w Boga”. W tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.
  6. Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy na Mszę św. kończącą rok szkolny i katechetyczny w piątek o godz. 16.30.
  7. Klub Seniora organizuje pielgrzymkę na południe Polski w dniach 22 – 28 września. W programie znajdą się Wieliczka, Kraków, Kalwaria Zebrzydowska oraz Zakopane. Koszt 750 zł.
  8. Osoby, które uczestniczyły w pielgrzymce do Górki Klasztornej zapraszamy na Mszę św. w sobotę
  9. Przypominamy także, że od dziś do końca sierpnia wprowadzamy tzw. plan wakacyjny. Polega na tym, że w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 15.00, nie będą śpiewane godzinki ku czci NMP, w miesiącu sierpniu nieczynne będzie poradnictwo rodzinne, zaś biuro małżeńskie po uzgodnieniu telefonicznym (numer telefonu podany jest w gablocie i „Naszej Wspólnocie”). Także w tym czasie sakrament chrztu św. będziemy udzielać w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.00.
  10. Przed kościołem można nabyć nowy numer tygodnika „Niedziela”, „Naszą Wspólnotę” oraz inne czasopisma religijne. Są także do kupienia kalendarze „Najpiękniejsze Polskie Madonny” na rok 2013. W tym kalendarzu opisany jest także nasz kościół i figura Matki Bożej Zwycięskiej. Cena kalendarza 5 zł.