1. Wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy dziś na Mszę św. na godz. 15.00.
  2. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji. Początek uroczystości w parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Koniuchach o godz. 16.00. Po nowennie przejdzie procesja ulicami miasta do Sanktuarium MB Nieustającej Pomocy przy parafii pw. św. Józefa, gdzie około godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. Serdecznie zapraszamy.
  3. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w łączności z Adoracją Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 17.30, które połączone jest z nowenną o powołania kapłańskie.
  4. Wczoraj w Bazylice Katedralnej Świętych Janów Ks. Bp. Andrzej Suski udzielił święceń kapłańskich 9 diakonom. Wśród nowo wyświęconych jest nasz parafianin ks. Paweł Kołatka oraz ks. Arkadiusz Relidziński, który przez ostatni rok był u nas na praktyce duszpasterskiej. Dziś ks. Paweł Kołatka odprawi w naszym kościele swoją pierwszą Mszę św. prymicyjną o godz. 13.00. Natomiast ks. Arkadiusz Relidziński odprawi Mszę św. w przyszłą niedzielę 4 lipca o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych wielkich uroczystościach.
  5. We wtorek przypada uroczystość Śś. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu osoby, które posługują się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem pobłogosławionym przez papieża lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny po odmówieniu modlitwy „Wierzę w Boga”.
  6. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne: w pierwszy czwartek modlić się będziemy o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne; w piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00; w sobotę różaniec fatimski o godz. 7.15.
  7. Na spotkanie Klubu Seniora zapraszamy w sobotę na godz. 15.30.
  8. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu zawieszona jest Msza św. w niedzielę o godz. 13.00 i 15.00, a także śpiewanie godzinek ku czci Matki Bożej. Nieczynne też będzie Biuro małżeńskie, a w miesiącu sierpniu Poradnictwo rodzinne. W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy: 11 i 25 lipca oraz 1 i 15 sierpnia w łączności z Mszą św. o godz. 12.00.